Spider-Man se vrací do Marvel Studios! Filmové společnosti našly společnou řeč

září

28

2019

Spider-Man se vrací do Marvel Studios! Filmové společnosti našly společnou řeč

| 2019-09-28T00:19:58+00:0028. září 2019 | #Kino#Marvel#Spider-Man#hallelujah |

Dobrodružství Petera Parkera v marvelovském filmovém univerzu budou oficiálně pokračovat, studia Sony Pictures a Marvel Studios si nakonec potřásla pravicemi.

Spideyho čeká další homecoming. Po dlouhém sporu mezi Marvel Studios a Sony o filmová práva na Spider-Mana a zprávách, že Sony bude budovat svůj vlastní pavoučí vesmír, bylo nyní oznámeno, že populární postava zůstává minimálně na jeden samostatný film a na jednu týmovku v MCU. Jak jsme informovali, obě studia v létě vypustila zprávu, že Spider-Man opouští Marvel Cinematic Universe poté, co se společnosti nedokázaly domluvit na nové finanční dohodě a Stan Lee se obracel v hrobě. Disney požadoval dělení zisku 50/50, namísto předchozí dohody, která zajišťovala Disneymu jen 5 procent z hrubého příjmu a výnosu z merchandisingu.

Sony Pictures a Marvel Studios, nyní spadající pod Disneyho, nakonec tedy dospěli k dohodě, podle které se Peter Parker objeví ve třetím samostatném filmu, jenž naváže na Homecoming z roku 2017 a letošní Daleko od domova. Třetí Spideyho sólovka má premiéru naplánovanou na 16. července 2021.

"Jsem nadšený, že Spideyho jízda naším filmovým univerzem bude pokračovat a všichni v Marvel Studios jsme u vytržení, že se na tom budeme nadále podílet," řekl k tomu prezident Marvel Studios Kevin Feige. "Spider-Man je silná ikona a hrdina, jehož příběh rezonuje napříč generacemi a oslovuje diváky po celém světě. Nyní je také jediným hrdinou se superschopností překračovat hranice dvou filmových vesmírů, protože společnost Sony bude pokračovat v budování svého Spider-versa. Nikdo tak zatím netuší, jaká překvapivá esa má budoucnost v rukávu, ale předpokládá se, že se spidey ukáže již v připravovaném Venomovi 2.

Jak tedy zaznělo, zatímco si Marvel Cinematic Universe zachová svou současnou Spider-Manovskou podobu, Sony si bude stavět vlastní svět. Nedojde to patrně tak daleko jako u DC, kde Joker bude mít dva samostatné filmy, ale u Sony se zaměří na dalšího Venoma a postavy ze Spideyho komiksů jako Morbius a Madame Web.

Detaily nové dohody nejsou známy, ale podle současných zpráv se předpokládá, že se pojede 25/75. Tedy že Marvel spoluzafinancuje projekt z 25% a následně shrábne i 25% zisku.

Jak ale řekla Amy Pascal, bývalá předsedkyně Sony Pictures, která pracovala jako producentka i na Spider-Man: Homecoming: "Je to senzační zpráva. Pro obě studia bylo partnerství přínosné a těžila z toho celá Spider-Manovská frenšíza i fanoušci. A já jsem radostí bez sebe, že to bude pokračovat."

 

Images by Marvel Studios, LLC, Sony Pictures Digital Productions Inc., Stan Lee’s Facebook, MCU DIrect and Marvel Worldwide, Inc.

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.