Joker se chystá do kin. Jaký bude film o zrození padoucha a proč budou filmy dva?

červenec

10

2019

Joker se chystá do kin. Jaký bude film o zrození padoucha a proč budou filmy dva?

| 2019-07-10T02:06:47+00:0010. červenec 2019 | #Batman#Film#Joker#Kino |

Blíží se premiéra velmi očekávaného filmu o nejznámějším zloduchovi Gothamu a my stále nevíme, jestli se máme obávat, nebo těšit. A věděli jste, že filmy budou vlastně dva a každý s jiným hercem?

V případě, že jste to ještě nezaznamenali: Warner Bros a DC oznámili dva samostatné filmy Joker. V tom prvním bude záporáka hrát Jared Leto, v rámci jeho role Jokera z filmů Suicide Squad. A pak se už dokončuje film druhý, který z DC filmovým universem nebude mít nic společného. Dává to smysl?

Popravdě nevíme a neví to nejspíš ani u Warnerů. Nejdříve přišlo oznámení, že Martin Scorsese, Todd Phillips (autor filmů Pařba ve Vegas a dalších) a Scott Silver (scénář 8. míle) pracují na filmu Joker, kde se kupodivu neobjeví Jared Leto. To je jako kdyby Disney s Marvelem oznámili, že se točí film Nick Fury a nebude v něm hrát Samuel L. Jackson.

Tento projekt má být prvním z nové kolekce filmů, jejíž název ještě není znám a umožní Warner Bros rozšířit záběr DC filmů a stvárnit ikonické hrdiny s různými herci.

A hned druhý den vyšlo najevo, že Warners podepsali smlouvu s autory filmu nazvaného Joker a Harley Quinn, který má rozšířit DC Extended Universe. Podle plánu to má být kriminální milostný příběh a hrát v něm budou herci známí ze Sebevražedného komanda Margot Robbie a Jared Leto. Asi nejsme jediní kdo se ptá: Proboha proč?

Ne že bychom si stěžovali, Harley Quinn by si větší prostor zasloužila, v komandu nedosáhla zdaleka potenciálu postavy kterou fanoušci komiksů a PC her zbožňují. I ten Letův Joker nebyl až tak špatný, když uvážíme že nastupoval ho geniálním Heathu Ledgerovi. Na druhou stranu nebyl vůbec nijak výrazný a ruku na srdce, jeho postava by jistě musela dostat pořádný upgrade, aby utáhla solo film. Ale je ke vzniku tohoto filmu důvod, bude to zajímat diváka? Bude někdo chtít sedět v kině a koukat na hudbou podbarvený sestřih, kde Leto tráví hodiny v tetovacím salonu?

Zkusme to vzít od začátku, už film Batman Tima Burtona z roku 1989 s Jackem Nicholsonem dokázal, že Joker je postava stvořená pro velké plátno. Temný rytíř a Sebevražedné komando se pak oba záměrně vyhnuli explicitnímu popisování Jokerova příběhu, díky čemuž vznikl na samostatný film popisující začátky gothamského magora prostor snů.

Propety of Warner Bros

Jenže v DCEU už Letův Joker zabil Robina a Batfleck (nejhorší filmový Batman všech dob, petice, kde fanoušci žádali zákon, podle kterého by Ben Affleck nesměl hrát Batmana ani žádného jiného superhrdinu příštích 200 let, byla stažena na příkaz Bílého domu), vyrazil Jokerovi zuby a zašil ho do Arkhamu. Joker pak svedl Harley Quinn, dostal ji na stranu zla, ona mu pomohla uniknout a jako zločinecký pár prchají před netopejrem. Vrátit se znovu k této rozehrané časové linii už by byl nesmysl. Letův Joker už naznačil co mohl a manévrovací prostor není velký. Takže DC a Warner Bros přišli s alternativou.

A tou je film Joker, který bude opět rebootem, a to navzdory skutečnosti, že Leto pokračuje ve svém působení v jiné verzi Jokera dál. Je to netradiční taktika, ale na druhou stranu díky The Dark Knight už jsou diváci na různé verze Jokerovy story zvyklí.

O druhém Jokerovi, z něhož producent Scorsese mezitím vycouval, toho nevíme moc. Režisér Todd Phillips není příliš sdílný, ale čerstvě prozradil, že skalní fanoušci by neměli očekávat, že reboot bude čerpat inspiraci z jakéhokoliv komiksu. Příběh bude zcela původní.

"Komiksových knih jsme se nedrželi ani trochu, vím že fanoušci budou dost naštvaní," říká Phillips. "Napsali jsme naši vlastní verzi toho, z čeho by chlápek jako Joker mohl vzejít. To bylo pro mě to zajímavé. My ani vlastně neděláme film o Jokerovi, ale příběh o tom, jak se Jokerem někdo může stát."

V tomto filmu si hlavní roli střihne Joaquin Phoenix, známý z Gladiátora, nebo z role Johnnyho Cashe ve Walk the Line a kvůli Jokerovi musel mimochodem dost zhubnout. Ale vlastně nebude hrát Jokera, ale Arthura Flecka, jak je Joker zapsán v matrice. Příběh bude zasazen do roku 1981 a sleduje Arthura, neúspěšného stand-up komika, který přijde o zdravý rozum a budoucnost spatří ve zločinu páchaném v Gotham City.

Víme, že si zahraje i Robert De Niro, jehož postava Murray Franklin, moderátor talk show, hraje v pádu Arthura významnou roli a dále uvidíme Zazie Beetz, neboli Domino z Deadpoola dvojky. Podle všeho se tvůrci inspirovali u Foxů, jejichž Deadpool a Logan šli do kin s ratingem R, tedy do 17 let pouze v doprovodu dospělé osoby, což zní samo o sobě nadějně.

Zajímavé je, že se dlouho pro hlavní roli počítalo s Leonardem DiCapriem, ale patrně nezapadal do konceptu psychologického thrilleru, jak se film později začal profilovat. Film si ponechá jednoduchý název Joker a premiéra je naplánována na 4. října 2019. Koukněte na trailer a posuďte sami. Naděje, na rozdíl od kariéry Bena Afflecka, žije.

Images by Warner Bros. Entertainment Inc. and Todd Phillips

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.