Netflix natočí hranou předělávku AVATARA. Proč má jen malou šanci na úspěch?

listopad

24

2023

Netflix natočí hranou předělávku AVATARA. Proč má jen malou šanci na úspěch?

| 2023-11-24T06:57:59+00:0024. listopad 2023 | #Seriál#netflix#animované filmy |

Vzít animák a udělat podle něj hraný film? To už zkusil Disney například s Malou mořskou vílou a vyšla z toho superkorektní sračka, o kterou nikdo nestál. A podobně to dopadlo s Kráskou a zvířetem, Knihou džungli a dalšímy. Proto je zajímavé, že do toho chce jít i Netflix.

Přitom sám Netflix s tím má své zkušenosti, předělávka anime Cowboy Bebop s Johnem Cho v hlavní roli putoval hned po premiéře do archivu. Přesto pokračovali s anime One Piece. Jeho hraná verze si vedla mnohem lépe než Cowboy a možná to byl impuls k velmi odvážnému kroku. Natočit hraný Avatar.

Konkrétně jde o animovaný seriál Avatar: Poslední vládce větru. Seriál, který se původně vysílal v letech 2005-2008. Ten se odehrává v rozsáhlém a fascinujícím fantasy světě, kde mají lidé možnost narodit se se schopnostmi živlů jako země, vzduchu, ohně a vody. Každý živel se tak stává nedílnou součástí společenství lidí a království, která díky tomu budují. A to samozřejmě znamená, že vypuknou války. Jediný, kdo může konfliktům zabránit, je Avatar, pravidelně se převtělující bytost, která na rozdíl od ostatních lidí na světě ovládá všechny čtyři živly. Jeho úkolem je udržovat mír a harmonii mezi všemi čtyřmi národy a kulturami a řešit všechny spory, které by se mohly stát smrtelnými.

Když se však národ ohně stane příliš mocným, rozhodne se zničit národ vzduchu, protože právě tam se má zrodit další Avatar. A tak se jediným vládcem vzduchu stane dvanáctiletý Aang. Spolu se dvěma nadějnými členy jednoho z vodních kmenů, bratrem a sestrou Sokkem a Katarou, cestuje Aang do různých vesnic a měst, aby se naučil ovládat všechny čtyři živly ve snaze porazit vůdce Ohnivého národa, Pána ohně Ozaie.

Zatímco původní seriál trval jen tři sezóny (a vyprávěl krásný a ucelený příběh), žil dál ve spin-offu zachycujícím cestu dalšího Avatara, dívky Korry (čtyři sezóny), a tvůrci seriálu se nadále nořili do minulosti postav a poskytovali ještě více příběhů ve světě Avatara prostřednictvím průběžných komiksů. Z toho všeho vyplývá, že seriál od Netflixu může zvolit více dějových linek.

Další peckou je, že Netflix není první kdo se tuto adaptaci pokusil, první byl sám M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený). Ten se pokusil převést seriál do filmové trilogie už v roce 2010. Ale díky špatnému CGI, příšerným hereckým výkonům a nepochopitelnému ději to byla naprostá katastrofa, tak snad si z toho Netflix vezme ponaučení. Dalším varovným prstem je, že původní tvůrci seriálu a komiksu, Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko, kteří se měli na projektu podílet, opustili Netflix kvůli tvůrčím neshodám. To by mohlo znamenat, že hraný seriál bude mít zcela jiný přístup než původní seriál.

První série se na Netflixu objeví 22. února 2024 pod názvem Avatar: Legenda o Aangovi. Což je téměř na den přesně 19 let ode dne, kdy se poprvé vysílal původní animovaný seriál, což bylo 21. února 2005.

 

 

Images by Netflix, Inc., Nickelodeon Animation Studio

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.