Spider-Man opouští Marvel, Venom 2 se začne natáčet ještě letos

září

16

2019

Spider-Man opouští Marvel, Venom 2 se začne natáčet ještě letos

| 2019-09-16T12:36:48+00:0016. září 2019 | #Sony#Marvel#Spiderman#Spider-Man |

Smlouva mezi Sony a Marvelem ohledně zapůjčení pavoučího muže mezi ostatní superhrdiny nedávno vypršela a svět se zatajeným dechem čekal, co se bude dít dál. Bohužel, podle nejaktuálnějších informací všechna jednání ztroskotala a nyní je již jasné, že pavoučího muže mezi ostatními hrdiny Marvelu nějakou dobu neuvidíme.

Aby jste pochopili důvod ukončení spolupráce, musím Vám nejdříve objasnit jak to šlapalo doposud. Ona spolupráce dvou výše zmíněných studiích fungovala tak, že Sony dalo peníze na stůl, Marvel napsal scénář, natočil film a poslal jej do kin. Výdělek potom šel z 95% zpátky k Sony s tím, že zapůjčí Spider-Mana Marvelu do svých týmovek ze kterých nebude těžit ani dolar. Tato spolupráce fungovala skvěle. Kombinace dobrého hodnocení a propojení s funkčním vesmírem Marvelu vyneslo poslednímu pokračování Spideyho studiu Sony přes miliardu dolarů.

Hlavouni se sešli a snažili se spolupráci obnovit. Tentokrát ale Marvel navrhl, že se bude podílet financováním projektu z 50% a následně shrábne i 50% z tržeb. To se šéfům od Sony moc nelíbilo a nabídku odmítli. Marvel (Disney) následně ještě snížil čísla na 30%, ale ani na to v Sony neslyšeli. Po finančně úspěšném Venomovi totiž kravaťákům u Sony narostl nos a věří, že Spider-Man může být nadále komerčně úspěšný i pod jejich dohledem. 

Natáčení onoho úspěšného Venoma má začít ještě letos a díky rozvázání spolupráce s Marvelem je možné, že jej budeme moci vidět v již připravovaném pokračování.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.