Ženský pivní mozol? Ne, pivní cejchu mohou mít jen muži a tady je důkaz

červen

17

2019

Ženský pivní mozol? Ne, pivní cejchu mohou mít jen muži a tady je důkaz

| 2019-06-17T02:14:16+00:0017. červen 2019 | #zajímavosti#pivo#pneumatika#foodie |

Muži v životě tahají za kratší konec, to je prostě fakt. Ne, že bychom si stěžovali, ale žijeme kratší dobu, vedeme všemožné statistiky v úrazech a úmrtích, navíc máme problémy s prostatou a ještě ke všemu nás ničí celosvětová epidemie rýmy. A jakoby to nestačilo, na rozdíl od žen můžeme mít pivní břicha.

Jak nedávno uveřejnil magazín Business Insider, muži mají mnohonásobně větší pravděpodobnost, že se dočkají pivního (případně vinného, jak se ukazuje) bříška, než jejich ženské protějšky. Významná část chlapů si vypracuje pivní sval okolo 35 roku věku a ukazuje se, že to může mít více společného s biologií a geny a chudák pivo je v tom nevinně. Nejde totiž o pivko samotné ale o nálož kalorií, které pivo obsahuje.

I malé pivo má o třetinu více kalorek než sklenka vína nebo panák whiskey. Ale je tu důvod, proč právě dělá tak hezká těla, ty kalorie v něm jsou totiž většinou z průmyslově zpracovaných sacharidů a to je druh kalorek které v sobě nechcete. Jsou to ty samé, jaké konzumujete například ve smažených hranolkách. Pro srovnání, sklenička vína obsahuje průměrně 1 - 2 gramy těchto karbohydrátů, sklenice piva 10 - 20 g.

Muži a ženy mají odlišné hormony a geny a ty určují, kam se vám bude ukládat tuk a vy s tím nemáte šanci nic udělat. Když dojde na spořádání extra velké pizzy a nebo několika plnotučných piv, muži a ženy naberou na objemu na velmi odlišných místech. Muži mají téměř jistotu, že se jim uloží tuk na břiše a kolem pasu. Ženy však s větší pravděpodobností naberou objem do svých paží, stehen a zadku. Dále, s věkem klesá testosteron. A právě testosteron je tím, co pomáhá udržet muže štíhlé a pivní břicho pod kontrolou během jejich mladších let. A to se ženám nestane.

Bohužel, pivní břicho může být nejen málo příjemné na pohled, ale i špatnou zprávou pro rodinu. Viscerální tuk se obalí kolem ledvin, jater a střev a uvolňuje hormony, které mohou narušit jejich normální funkci, což může vést k vážným problémům, jako je diabetes typu 2, srdeční onemocnění, a dokonce i rakovina. Navíc, jakmile ve vašem břichu dojde prostor, kam se viscerální tuk může ukládat, vaše tělo by mohlo začít tento tuk ukládat dovnitř přilehlých orgánů, což může vést k onemocněním jater a dalším problémům.

I když si můžete myslet, že je to v pohodě, že máte jen trochu pneumatiku, ve skutečnosti se může vážně blížit poškození vašeho zdraví. A je úplně jedno, že od pasu dolů jste šlank. Byla zveřejněna vědecká studie, která zjistila, že muži s pivními bříšky mají o neuvěřitelných 87% vyšší riziko úmrtí než ti, kteří mají stejné množství tuku v jiných částech těla. Jednoduše řečeno, náhradní pneumatika může být velmi nebezpečná.

Jenže, pití piva je jedním z mála životních potěšení a bylo by škoda, kdybychom se ho měli zcela vzdát, ne? To naštěstí není potřeba, podle výzkumu to stačí prostě kontrolovat a dát si jedno až dvě denně namísto šesti. Šestipívo po práci vám six-pack prostě nevybuduje. A nejde tu o vaše tělo do plavek, to je nám tak nějak jedno, ale ta trocha vůle co vám pomůže srazit počet piv na dvě, je zaručený prostředek, jak udělat kus práce pro vaše zdraví.

Image by Tumisu and mohamed Hassan from Pixabay and by ELEVATE and Tembela Bohle from Pexels

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.