Vodka Stolichnaya mění název, nechce mít s Ruskem nic společného

březen

6

2022

Vodka Stolichnaya mění název, nechce mít s Ruskem nic společného

| 2022-03-06T12:54:23+00:00 6. březen 2022 | #Vodka#Putin je pičus |

Stolichnaya a Smirnoff se staly za mořem tak trochu obětí bojkotu Putinova Ruska, přestože ani jedna ze značek není ve skutečnosti spojená s Ruskem.

Rusko je po celém světě proslulé svou vodkou. Země jako USA a Kanada nyni ze solidarity s Ukrajinou stáhly ruské lihoviny ze svých barů a obchodů s alkoholem a spolu s nimi stáhli i Smirnoff a Stolichnayu, jedny z nejprodávanějších značek vodky na světě. Ty ale s Ruskem nemají mnoho společného.

Tyto značky ale doteď neřešily že jsou vnímány jako ruské, spíše právě naopak, ale nyní se věci mění.

A jedna z těchto dotčených značek se chystá ke změně. Skupina Stoli Group již nebude pro svou vodku používat název "Stolichnaya", ale bude se jmenovát zkrátka Stoli. 

Závody společnosti Stoli se nacházejí v Lotyšsku, přestože značku založil Jurij Shefler, který se narodil v Rusku. Nikdy ale nebyl žádný podorovatel Putina, krátce po nástupu Vladimira Putina k moci se dokonce z Ruska odstěhoval. Existuje také vodka Stolichnaya, kterou v Rusku prodává společnost FKP Sojuzplodoimport, ale tu kvůli problémům s ochrannou známkou nelze vyvážet do většiny zemí světa.

"Osobně jsem zažil pronásledování ze strany Putinova režimu a sdílím bolest Ukrajiny a jejího lidu," uvedl Shefler ve svém prohlášení. "Bezpečnost a ochrana našeho ukrajinského týmu je naší nejvyšší prioritou. Situaci pečlivě sledujeme a již nyní postupujeme rychle a rozhodně, abychom poskytli podporu tam, kde je to potřeba, a to jak našim lidem na místě, tak partnerům," říká Damian McKinney, globální generální ředitel společnosti Stoli Group. "V Rusku sice nemáme žádné provozy, ale na Ukrajině a v mnoha sousedních zemích ano."

Stoli Group také oznámila svou podporu Ukrajině prostřednictvím darů neziskové organizaci World Central Kitchen (WCK), která poskytuje jídlo v reakci na krizové situace. Společnost se již dříve zavázala, že bude pro své suroviny používat pouze slovenské zdroje.

Pokud jde o další značku, která se zametla do bojkotu: Smirnoff má nyní na své domovské stránce banner "hrdě vyrobeno v Americe", kde společnost uvádí, že jejich zesnulý zakladatel před více než sto lety uprchl z Ruska a že značku vlastní britská společnost Diageo.

 

Images by Allison Dinner/Bloomberg, Getty, AP Photo

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.