Seriál Blade Runner 2099 míří na Amazon Prime a režie se nejspíš ujme Ridley Scott!

únor

15

2022

Seriál Blade Runner 2099 míří na Amazon Prime a režie se nejspíš ujme Ridley Scott!

| 2022-02-15T07:24:05+00:0015. únor 2022 | #Seriál#sci-fi nation |

Pokud znáte Blade Runnera a pokud jste viděli i film Blade Runner 2049, tak si držte čepice, je totiž čas připravit se na seriál Blade Runner 2099, který se brzy objeví na streamovací službě Amazon Prime.

Režíruje jej sám Ridley Scott, který režíroval první film a produkoval jeho pokračování, ten tedy nyní dokončuje desetidílný seriál, který diváky vrátí do stejného futuristického světa, jaký jim byl představen před 40 lety.

Záběry z výroby scény Blade Runnera 2049

Již nyní známe jeden jistý fakt, ten se týká scénáristy, který je na projekt napojen: Silka Luisa, ta je scénáristkou a showrunnerkou připravované adaptace sci-fi/krimi thrilleru The Shining Girls.

Nejedná se o první projekt Blade Runnera vytvořený pro televizi. Animovaný seriál Blade Runner: Black Lotus, měl už premiéru loni na podzim. Odehrává se mezi prvním a druhým filmem a sklidil uznání kritiky, přičemž server Polygon jej označil za "důstojný přírůstek do série Blade Runner".

Mnoho dalších podrobností o seriálu se zatím neobjevilo. Pokud však její předchůdci včetně animované série něco naznačují, můžeme předpokládat, že se bude nastoleno téma o osudu a o svobodné vůli a předpokládáme, že přinejmenším jedna postava bude bez předem prozrazeného statusu, tedy nebudeme vědět, zda je to člověk, nebo replikant. A téměř jistě se objeví i neonová svštla. Hodně, hodně neonu.

Ridley Scott a režisér druhého Blade Runnera Denis Villeneuve. Ten se režie seriálu asi neujme, traduje se že z natáčení dvojky Ridleyho slušně vyhodil

 

Images by British Film Institute and American Society of Cinematographers, Sony/Columbia Pictures

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.