Potvrzeno: Hra o trůny pokračuje seriálem Westeros!

červen

23

2019

Potvrzeno: Hra o trůny pokračuje seriálem Westeros!

| 2019-06-23T00:29:38+00:0023. červen 2019 | #HBO#Seriál#GoT |

Po mnoha měsících spekulací a fám HBO oficiálně potvrdilo, že GoT nezmizí z obrazovek. Nejde ale o přímo o pokračování, chystá se totiž prequel. Tato nová série se bude jmenovat Westeros, neboli Západozemí a pochází z pera spisovatelky Jane Goldmanové a autora Písně ledu a ohně George R.R. Martina.

Oficiální popis zní:
"Seriál, který se odehrává tisíce let před událostmi Her o trůny, sleduje úpadek světa ze zlatého věku hrdinů do jeho nejtemnější hodiny. A jediná věc je jistá: od děsivých tajemství dějin Západozemí až po pravdu o původu Bílých chodců, přes tajemství Východu až k legendám rodu Starků... uvidíte příběh, o kterém jste si pouze mysleli, že ho znáte."

To patrně naráží na období zvané Věk hrdinů, kdy Západozemí postihla Dlouhá noc, z dálného severu se šíří nelítostný chlad a zemi zaplavili potomci démonů a začala Válka o Úsvit. Objevuje se rod Starků, král Severu je korunován a teprve se staví Zimohrad a Zeď.

Strongsong, sídlo rodu Belmorů ve Vale. Vizualizaci vytvořil René Aigner

Hodně se spekulovalo o které části dějin Západozemí bude seriál především. A Martin sám mírnil zvěsti, že se začne natáčet na základě již vydaných knih. Jak Martin řekl o svých novelách Příběhy Dunka a Egga, které se odehrávají 90 let před událostmi v Game of Thrones: "K dnešnímu dni jsem dopsal a publikoval jen tři novely a je jich nejméně sedm, nebo osm, nebo deset, které chci z téhle série napsat. Všichni víme, jak pomalu pracuju a jak rychle může televizní show uhánět kupředu. Nechci, aby se opakovalo to, co se stalo se samotnou Game of Thrones, kde seriál knihy o tolik předběhl."

Potvrdil také, že to nebude o Robertově povstání, známém také jako Válka Uchvatitele, která začala únosem Lyanny Stark princem Rhaegarem Targaryenem a proběhla bezprostředně před událostmi Game of Thrones. "Než dopíšu Píseň ledu a ohně, budete už znát každou důležitou věc, která se stala v Robertově povstání," řekl Martin. "Nezůstanou neodhalená tajemství a nebudou žádná laciná překvapení, jen činy na základě konfliktů, jejichž důsledky už znáte."

Valyrijská říše, jak ji vidí Sven Sauer a Max Riess

Kdo v tom bude hrát? Jednu z ženských postav si střihne Naomi Watts (King Kong, Mulholland Drive), Naomi Ackie (Star Wars: The Rise of Skywalker), Miranda Richardson (Rita Skeeter z Harryho Pottera), Jamie Campbell Bower (Grindewald z Harryho Pottera a Relikvie smrti), Georgie Henley (Narnie) a Toby Regbo (mladý Dumbledore). Potvrdilo i několik dalších herců, jejichž jména většině z nás nic neřeknou.

Naomi Ackie v nových Star Wars. Bude to nová Deanerys?

Pilot by měla režírovat S.J. Clarksonová, ostřílená seriálová režisérka, která měla točit další filmový Star Trek, ale projekt byl zrušen kvůli požadavkům hereckých hvězd na výše svých honorářů.

Nemáme žádné informace o tom, kdy se bude tato nová série vysílat, ale programový prezident HBO Casey Bloys řekl, že mezi finále GoT a novým spinoffem uplyne nějaký čas. "V žádném případě se nebude vysílat nic jako prequel minimálně rok," řekl. "Chci, aby poslední sezóna Game of Thrones byla poslední sezónou Game of Thrones, nechci ji využít k tomu, aby nastartovala něco jiného, chci, aby to bylo finále největší televizní show všech dob.” No, na to už je trochu pozdě.

Zdáli se vám draci málo děsiví? Snad nebudou CGI pavoučci moc drazí. Autor návrhu: Jimmy Przemek Duda

Ze zkušenosti víme, že HBO nejnakouřenější spektákly premiéruje na jaře, počítaje s tím, že v tomto čase půjde určitě Westworld 3 a možná i Jeho temné esence, nebude to rozhodně dřív než v 2021.

Prozatím ale můžeme s jistotou říct jen to, kdo na seriálu určitě nepracuje. Tvůrci televizních Trůnů David Benioff a D.B. Weiss se totiž už přestěhovali do Disneyho Star Wars univerza. Tak doufejme, že tam dlouho zůstanou.

 

Images by Unseen Westeros Project

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.