Už známe náhradu za Hru o trůny, HBO přijde se steampunkovou ságou

červen

3

2019

Už známe náhradu za Hru o trůny, HBO přijde se steampunkovou ságou

| 2019-06-03T03:00:44+00:00 3. červen 2019 | #HBO#Seriál |

Není mezi námi mnoho takových, kdo by o Game of Thrones nikdy neslyšel, nebo ji přímo nesledoval. Tento seriál změnil televizní mapu, jeho tvůrci dokázali převést na obrazovky svět, který si nezadal s Pánem prstenů a dokázali přesvědčit HBO, že si zaslouží nevídaně rekordní rozpočet.

Sázka vyšla, seriál pokořil všechny rekordy a nebýt závěrečné série, za kterou se producenti David Benioff a D. B. Weiss budou smažit v pekle, jeho tvůrcům a aktérům by se stavěly sochy.

Ale kam se tedy pohne svět seriálů s kinematografickou výpravou dál? HBO vsadilo na osvědčený vzorec fantasy světa, renomované obsazení a už zbožňovaný námět. A bude jím epická série nazvaná His Dark Materials. Co o ní víme?

Námět je podle knih. O čem to je?

Předlohou se stala velmi úspěšná trilogie románů Philipa Pullmana Jeho temné esence. Jde o dobrodružnou fantasy, jejíž televizní adaptace se ujalo HBO a BBC. Je zasazená do alternativní reality, kde každý člověk má svého zvířecího společníka, kterému se říká démon. Je to v podstatě něco mezi spřízněnou duší a patronem, démoni reflektují projevy lidského nitra a zároveň sdílejí osobnostní rysy se svým člověkem. Příběh sleduje Lyru, sirotka vyrůstajícího na Jordánské koleji v Oxfordu. Ta narazí na spiknutí, do kterého zapadá i její strýc Lord Asriel a rostoucí množství mizejících dětí. O další překvapivé dějové linie ale není nouze.

Kdo v tom hraje?

Jednu z hlavních rolí Lorda Asriela hraje James McAvoy (profesor X z X-Men: První třída), Lyru si zahraje Dafne Keen (úžasně vystřihla mladou parťačku Hugh Jackmanovi ve filmu Logan), objeví se i James Cosmo (velitel Noční Hlídky ze Hry o trůny) nebo držitelka Zlatého glóbu Ruth Wilsonová.

V hlavní roli Daphne Keen Fernández, kterou známe jako Lauru z Logana

Kdy to bude?

His Dark Materials budou vysílány ve Spojených státech přes HBO a mezinárodně seriál šíří BBC. I když žádné oficiální datum premiéry nebylo stanoveno, plán zní konec roku 2019. První série čítá 8 epizod a už se připravuje řada druhá.

Předlohu se dříve pokusil adaptovat už film Zlatý kompas, který na základě knih vznikl v roce 2007 a například František Fuka mu dal slušných 80%. Film měl sice menší úspěch než studio čekalo, ale i tak na sebe vydělal a počítalo se se zfilmováním dalších dílů trilogie. K tomu nedošlo, proslýchá se, že tomu zabránila lobby amerických církví, kterým se zobrazená ideologie zdála příliš kacířská. Což je známka jisté kvality.

And you're gonna hear me roar!

Děj opravdu nezobrazuje fiktivní církev v příliš pozitivním světle. Není divu, sám autor knih prohlásil že “pro náboženství je nejlíp, když se drží co nejdále od moci. Jakmile se k moci dostane, nevzejde z toho nikdy nic dobrého.“

V TV adaptaci bude podobně jako ve Hře o trůny několik věcí z knihy v seriálu pozměněno. Tvůrci slibují hned několik různých světů, válečnou hrozbu, obrněné lední medvědy a kinematografickou akci. Jestli tahle viktoriánská fantasy bude i pro vás, se můžete pokusit zjistit v tomto traileru, rozhodně to ale vypadá nadějně.

 

Images by BBC

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.