Kokainový medvěd - film, který hýbe internetem

leden

20

2023

Kokainový medvěd - film, který hýbe internetem

| 2023-01-20T14:34:45+00:0020. leden 2023 | #Kino#Trailer |

V roce 1985, kdy v Hollywoodu všichni fetovali jak za nároďák, se do amerických celostátních zpráv dostal černý medvěd, který zkalil obrovské množství kokainu, které do lesů v Georgii naházel překupník drog z letadla. A trvalo to téměř třicet let, než konečně někdo v Hollywoodu tuhle story vytěžit a je z toho film - Cocaine Bear.

Hororovou komedii, která má přijít do kin v únoru 23, režíruje Elizabeth Banksová (Charlieho andílci 2019) a mezi herci se objeví i Kristofer Hivju (Tormund ze Hry o trůny).

Režisérka filmu

Cocaine Bear vypadá jako kříženec filmů zvaných “creature feature” (Godzilla a spol)  a béčkových hororů. Prostě poctivá vidlácká zábava :) Čekejte prostě absurditu ve stylu Hadů v letadle, ale Kokainový medvěd má i dojemný rozměr. Je to první posmrtné vystoupení jednoho z hlavních hrdinů filmu Raye Liotty (Gangsteři, Narc), který letos v květnu ve věku 67 let zemřel. 

Ve filmu se náš medvěd po svém lesním drogovém flámu vydává na kokainem poháněnou vražednou výpravu, ale ve skutečnosti měl příběh méně senzační konec: Medvěda nalezli mrtvého v Národní přírodní rezervaci Chattahoochee, kde zemřel prostě na předávkování. A ani sám dealer a úplatný policista v jedné osobě neměl lepší konec, poté co shodil tašku s kokainem provedl seskok z letadla a na místě zemřel.

Medvěd tašku našel, rozpáral a vysmrkal a sežral co mohl. Zajímavé že nešel po těle dealera, tedy po mase, ale po jeho tašce. Není jasné, kolik přesně kokainu medvěd zkonzumoval, ale taška měla původně obsahovat asi 88 kilogramů této silné drogy. Její hodnota byla vyčíslena na 2 miliony dolarů, každopádně policie našla 40 balíčků kokainu roztrhaných a rozházených po svahu. Party hard. 

V místních médiích získal medvěd přezdívku Pablo EskoBear a podle všeho ho místní nechali vycpat a skončil stylově v zastavárně v Kentucky Fun Mall v Lexingtonu v Kentucky. Místní tvrdí, že jejich vycpaný medvěd je zaručeně tím pravým zastřeleným partyméďou a je lákadlem pro turisty. Uvedení filmu nyní zvedlo vlnu zájmu o fotky s medvědem.

Premiéra filmu je naplánována na 24. února, a přestože jsou první měsíce roku často známé jako čas, kdy se uvádějí propadáky kterých se chtějí studia zbavit, může to být pro film výhoda. Může díky tomu vyniknout i pokud se povede jen z části. Ať už bude v únoru na horách sníh, nebo ne.

Koianovo-medvědí merch. Pořídí si Brno náušnice ve tvaru hořícího pařezu?

Images by Universal Studios / NBC Universal, The Fun Mall : KY for KY

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.