Nový Indiana Jones! Harrison Ford ve formě, Spielberg mimo hru?

květen

6

2023

Nový Indiana Jones! Harrison Ford ve formě, Spielberg mimo hru?

| 2023-05-06T07:26:32+00:00 6. květen 2023 | #TV#Kino#premiéra |

Harrison Ford se opět vrací jako Indiana Jones ve filmu Indiana Jones a nástroj osudu, který ovšem nevznikl pod taktovkou Stevena Spielberga.

Je to první film o Indiana Jonesovi po 15 letech - a vzhledem k tomu, že poslední díl Indiana Jones a Království křišťálové lebky byl (i přes Spielbergovu režii) dost mizerný, leží na tomto díle docela velká zodpovědnost. Vrátí nový kousek sérii bývalý lesk? Vypadá to, že ano! A to i přesto, že ho nerežíroval Steven Spielberg. A je tu slibné znamení: Spielberg říká, že se mu film líbil!

Režisér předchozích dílů to popsal na konferenci časopisu Time: "Když se na konci filmu v sále rozsvítila světla, otočil jsem se k ostatním a řekl: Sakra! Myslel jsem, že já jsem jediný, kdo umí točit takovéto filmy!"

Ale Steven nebyl úplně bez vlivu, stále je výkonným producentem. Během těch patnácti let, které uplynuly od uvedení posledního dílu Indiana Jones a Království křišťálové lebky, se ovšem Spielberg otevřeně vyjádřil ve smyslu že s příběhem nově natáčeného filmu má hned několik problémů, takže jeho plná projektu podpora nebyla samozřejmostí. 

Režisérem Osudu je James Mangold, který divácky atraktivní filmy natáčet umí - viz jeho práce na filmech jako byl western 3:10 Vlak do Yumy, skvělý Logan, nebo Ford vs. Ferrari. První trailer k filmu byl zveřejněn již v prosinci a ihned se strhla vlna komentů zmiňující digitální omlazení Harrisona Forda, kterému je ve skutečnosti 80 let. Film zahájí scéna, která se odehrává v roce 1944 a v níž uvidíme Jonese ve věku, v jakém byl v původní trilogii filmů, a pak přeskočíme do roku 1969, kdy se odehrává hlavní příběh a Ford je už starší.

Poznáváte Banderase?

V Dial of Destiny, jak zní původní název, se objeví Phoebe Waller-Bridgeová (hrála droida L3-37 ve filmu Solo: A Star Wars Story) jako Jonesova kmotřenka, Mads Mikkelsen (záporák z Casina Royal a seriálový Hannibal) jako bývalý nacistický padouch a Antonio Banderas (co dodat) jako kapitán lodi a Jonesův věrný přítel. Film bude mít oficiální premiéru na filmovém festivalu v Cannes, do kin se dostane 30. června. Ačkoli se pro Disney+ připravuje televizní seriál o Indiana Jonesovi, Ford prohlásil, že Dial of Destiny bude jeho poslední rolí v této ikonické postavě.

 

 

Images by Lucasfilm Ltd. & TM

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.