Nejvíc nedoceněný film století je na HBO. Moonfall musíte vidět!

září

25

2022

Nejvíc nedoceněný film století je na HBO. Moonfall musíte vidět!

| 2022-09-25T08:53:10+00:0025. září 2022 | #HBO#Kino#sci-fi nation |

Rolland Emerich je možná jedním z nejrozporuplnějších režisérů v historii Hollywoodu. Několik jeho filmů je nepopiratelnou klasikou, ale většina z nich se pohybuje v pásmu urážení divákovy inteligence a vkusu. Den nezávislosti, Den poté, 2012, Hvězdná brána a další. Ale letos se mu povedlo znovu navázat na jeho top kousky!

Snímek Moonfall (2022) vešel do kin s nevalným kasovním úspěchem a ještě horšími recenzemi. Ale ve skutečnosti ke to patrně nejpodceňovanější sci-fi film století.

Premisa filmu Moonfall je jednoduchá. Měsíc padá. 

Samozřejmě je to trochu složitější, ale ne moc! Ve filmu hrají Halle Berry a Patrick Wilson jako astronauti Jocinda a Brian, kteří jsou svědky něčeho děsivého ve vesmíru. Brian z toho poměrně v hajzlu , hlavně proto, že na se vzal vinu za nastalou nehodu, zatímco Jocinda dělá kariéru v NASA. Když se však Měsíc začne řítit k Zemi, jsou nuceni se znovu spojit, aby zachránili svět s pomocí konspiračního teoretika (John Bradley).

Režisér v kulisách pro Moofall

Zbytek filmu je čisté sci-fíčko a závěr Moonfall je tak absurdní, že si ho nemůžete nezamilovat a zároveň si neříkat, jak Emmericha sakra tenhle scénář vůbec napadl. 

Emmerich film financoval sám, přičemž zainvestoval asi padesát procent. Díky tomu režisér odmítl poslat svůj film přímo na streamovací platformy a místo toho ho uvedl do kin v naději, že se mu peníze vrátí. To se samozřejmě nestalo. Moonfall vydělal na vstupenkách necelých 60 milionů dolarů při rozpočtu zhruba 140 milionů dolarů. Takže jde patrně o nejdražší nezávislý film všech dob. Ale alespoň nad ním měl režisér plnou kontrolu.

Ale nyní se dostává Moonfall na HBO je tu šance, že by tento nepochopený sci-fi film mohl konečně najít publikum, které si zaslouží. Pokud budeme mít štěstí, možná se Emmerich dočká, a z propadáku bude první díl trilogie, jak si od začátku vysnil. Dejte tomu filmu šanci, protože se s ničím nemaže, nenudí a šlape jak vesmírné hodinky :)

 
Images by Lionsgate Movies and Roland Emmerich

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.