Je čas naladit si The Grand Tour, třetí série slibuje nečekaně emotivní finále

duben

12

2019

Je čas naladit si The Grand Tour, třetí série slibuje nečekaně emotivní finále

| 2019-04-12T05:00:35+00:0012. duben 2019 | #zajímavosti#osobnosti#Clarkson#grand tour#Hammond#May |

Od dob přestupu velmi populární show Top Gear pod křídla Amazonu, kde se proměnila na The Grand Tour, už uplynulo několik let a GT už završuje třetí úspěšnou sérii. Předposlední epizodou se stal zatím díl s názvem “Nejtlustší přežije” a vzbudil zaslouženou pozornost.

Zmíněná epizoda nesla podtitul Mongolský speciál a Jeremy Clarkson se o ní vyjádřil slovy: “Věřím, že si vychutnáte epizodu stejně tak, jako já jsem nenáviděl každou minutu jejího natáčení.” Známé trio moderátorů bylo totiž vysazeno v Mongolské poušti, kde jim helikoptéra shodila na padáku několik kontejnerů se základním vybavením a součástkami, které byly zapotřebí ke stavbě vozidla, jímž se měli dostat zpět do civilizace.

A nejenže Clarkson, Richard Hammond a James May museli přežít na omezených zdrojích potravin, ale jak trojice musela podotknout, v kontejnerech nebyla ani kapka alkoholu. Jehož nedostatek pocítili zejména za silného lijáku kdy jim děrami se střeše dovnitř vnikal studený déšť. Hammond to komentoval: „Počasí bylo brutální, hrozná zima a chlad. Nebyli jsme pořádně vybavení, neměli jsme s sebou všechno potřebné, takže jsme byli zatraceně prochladlí, mokří a zubožení. “

V otrhaných hadrech se ale přes Mongolsko netrmáceli jen přes pověstné masivní písečné duny. “Téměř celá jedna trasa byla lemovaná šalvějí nebo tymiánem, když jsme tu cestu brázdili, ta vůně byla neskutečná,” dodal Jeremy. “A řeknu to narovinu. Grand Tour Mongolský Speciál je to nejlepší, co jsme kdy udělali. Opravdu stojí za to se na ni podívat.”

Následující díl ale bude jiný. Na dotaz fanouška, které části epizod jsou odehrané podle scénáře a které jsou improvizací, Jeremy odpověděl: “V mongolském dílu nebylo pro nás ve scénáři vůbec nic. Příští týden to ale bude velmi odlišné a hluboce smutné." Narazil Clarkson na zmíněné finále s názvem Pohřeb pro Forda, kde se mají údajně rozloučit s legendami jako Ford Cortina nebo Ford Mondeo.

Závěrečný díl třetí sezóny bude také posledním, kde výrobce Amazon Prime pro show využije studiový formát, již potvrzená čtvrtá série už bude sestávat výhradně z "velkých dobrodružných výprav, které fanoušci po celém světě milují".

Kromě toho Clarkson, Richard Hammond i James May budou mít každý svoji vlastní show a připomeňme, že nedávno vydali videohru The Grand Tour Game.

foto by Phil Guest

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.