Jak vyslovit Keanu, Joaquin a další jména jako profík

červenec

7

2023

Jak vyslovit Keanu, Joaquin a další jména jako profík

| 2023-07-07T06:39:25+00:00 7. červenec 2023 | #Keanu#lingo#ať neumřem blbí |

Joaquin Phoenix, Keanu Reeves a další jména, která každý vyslovuje jinak. Kdo by to neznal, hlava přemýšlí, jazyk se motá. Tedy až do teď. Nyní totiž přinášíme ultimátní návod, jak se neztrapnit u hvězd s neobvyklými jmény. Jak se tedy vyslovují?

Keanu Reeves

Tak především to není “ký-nu”, jak můžeme často slyšet. Keanu sám uvažoval na radu svých agentů o pseudonymu Chuck Spadina, protože podle nich bylo jeho křestní jméno příliš etnické. Jméno Keanu je totiž havajského původu vyslovuje se “khi-anů”.

Joaquin Phoenix

Frajer, který zažil největší úspěch své kariéry v roce 2019 s filmem Joker, se nevyslovuje “žoa-kín”, ale jedině “whoa-kýn”. Podobně jako Juan nebo José. Je to to totiž španělská verze jména Jáchym.

Matthew McConaughey

Hvězda filmů jako Vlk z Wall Street bebo Interstellar není “mekonahý”, ale “mek-chána-hey”. Sám s oblibou uvádí poučku, že se to musí rýmovat s větou “What did Madonna say”.

Margot Robbie

Křestní jméno australské herečky a představitelky Harley Quinn se obvykle vyslovuje jako "margot", což je špatně, T na konci je neznělé a běžně se vysloví jako “margou” ale u ní doma v Austrálii je to “ma-gou". Její příjmení se často komolí jako "ro-bí", ale správně je to “rau-bí”.

Simu Liu

Hvězda filmu Shang-Chi a legenda o deseti prstenech opravila všechny, kdo na něj volají krátce “simu”. Správně je to dlouze “tsí-mu”. A stejné je to u příjmení “liu”, tam se má správně říkat dlouhé “lí-ju”. A to buďme rádi, že se jeho jméno uvádí už západně převráceno, doma je totiž Liu Simu, protože v Číně a dalších zemích je jméno rodiny (příjmení) vždy na prvním místě. Ostatně, opravil i výslovnost jména své postavy Shang-Chi, ta se nevyslovuje “šang-či”, ale zásadně “šong-či”!

 

Images by Lionsgate Films

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.