James May o budoucnosti Grand Touru: "Konec může nastat docela brzy."

září

12

2022

James May o budoucnosti Grand Touru: "Konec může nastat docela brzy."

| 2022-09-12T08:36:17+00:0012. září 2022 | #Clarkson#grand tour#Hammond#GT#James May |

Je možné, že se blíží konec nejslavnější petrolheadské show? No možné to je a May to skutečně řekl. Ale myslel to trochu jinak.

Moderátoři seriálu The Grand Tour Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond jednou prohlásili, že budou v seriálu na platformě Amazon Prime Video pokračovat, dokud jeden z nich nezemře. A to se málem stalo.

Trojici jsme poprvé viděli v pořadu Top Gear na začátku roku 2000 a od té doby patříme mezi fanoušky. Na Prime Video přešli jako ta samá trojice, když se Clarkson dostal do konfliktu s producentem BBC.

Ale co ten konec? May v nedávném rozhovoru pro britský The Mirror řekl o tom, do kdy budou movi vykonávat svoji práci, řekl: "Jezdit autem v televizi není nijak zvlášť náročné. Na světě jsou větší problémy. Na světě jsou mnohem větší problémy. Myslím, že to budeme dělat tak dlouho, dokud jeden z nás prostě nezemře."

"Což může být docela brzy, když se podíváte na nás tři - hlavně na Jeremyho, ale nemyslím si, že by nás zastavila samotná povaha natáčení. Znám lidi, kteří v devadesáti letech pořád docela v pohodě jezdí autem, a to je to co děláme my. Takže myslím, že budeme moct pokračovat prostě do té doby, dokud nám někdo neřekne, abychom přestali, protože už nás má dost."

Hammond rychle přitakal a dodal: "Nikdy bych nechtěl dělat něco jinýho. Už jen pro to, že by byla troufalost, kdybych si nevážil toho, jaké jsem měl zatracené štěstí, že jsem dostal možnost tohle všechno dělat."

V posledním speciálu The Grand Tour: A Scandi Flick, kde budou cestovat po Norsku v rallyových vozech, ale byli smrti jednoho z aktérů blíž než obvykle. May měl totiž děsivou nehodu. Což je obvykle Hammondova výsada. Hammond sám o nehodě řekl: "Bylo docela fajn být jednou na druhé straně. Rozhodl jsem se, že je mnohem příjemnější nebýt tím kdo bourá, ale být jedním z těch, kteří se na to dívají. Je to docela dobrej nápad. Myslím, že bych se touto cestou mohl v budoucnu vydat. Dávám jí přednost."

A Hammond se nezastavil: "Myslím, že sobecky se mi spíš než cokoli jiného ulevilo, že někdo možná odvedl pozornost ode mě. Samozřejmě jsme měli chvíli krátkou, mizivou starost o Jamese, ale ohromnou vlnu starostí o to báječné auto nabořené ve zdi. To je neodpustitelné."

Sám Jeremy Clarkson pak přirovnal nehodu ke známe kolizi Hammonda v Rimacu Concept One a popsal to takto: "U Jamese to byla to obrovská nehoda. Když tehdy havaroval Hammond, pokračoval v jízdě i poté, co se nehoda stala. A to je to, co by si lidé měli v souvislosti s nehodami pamatovat: můžete se kutálet po silnici hlavou dolů a v plamenech, jak dlouho chcete, a je velmi nepravděpodobné, že se vám něco stane. Co vás zraní, je náhlé zastavení. A to se stalo Jamesovi."

Takže konec se zatím odkládá! Díky bohu.

 

Images by Grand Tour Nation, Amazon Prime Video

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.