Grand Tour madagaskarský speciál už konečně míří na obrazovky!

duben

27

2020

Grand Tour madagaskarský speciál už konečně míří na obrazovky!

| 2020-04-27T00:04:21+00:0027. duben 2020 | #Clarkson#grand tour#TV |

Jeremy Clarkson potvrdil, že dlouho očekávaná epizoda The Grand Tour Madagascar Special bude z produkční dílny odeslána do Amazonu během dvou týdnů!

Není žádným tajemstvím, že tým Grand Touru byl natáčet nejnovější speciál na Madagaskaru už před půl rokem, ale o jeho premiéře se mlčí. Částečně za to může nemožnost natočit dotáčky a komentáře během karantény. Je tu ale celá řada jiný příčin, které vtipně popsal producent pořadu.

Už samotný odlet na Madagaskar měl jednodenní zpoždení

Sám fakt, že epizoda bude hotová už během dvou týdnů a hned nato v rukou Amazonu, ale neznamená, že bude ihned odvysílána. "Amazon nám nikdy neřekne, kdy to budou vysílat, dokud vše nebude oficiální, protože máme dost velký huby," řekl producent Andy Wilman, který se teprve nedávno zotavil ze závažného onemocnění Covid-19. To také na dokončení speciálu nepřidalo, pan Wilman to popsal jako "vůbec tu nejhorší nemoc, jakou kdy měl". Což nabírá na váze když si uvědomíte, kde všude už natáčel. Jeho dýchací systém byl nemocí silně zasažen. "Byl jsem úplně mimo celých deset dní," dodal Wilman.

A na informaci o datu premiéry navazuje i Jeremy Clarkson: "Takže pokud chcete vědět, kdy bude další premiéra, zeptejte se Amazonu, ne nás." Amazon bude určitě na tuhle epizodu spouštět reklamní kampaň, ale předpokládá se, že v šuplíku nebude tento díl příliš dlouho, protože globální karanténa je nejlepší čas pro její odvysílání. Pravděpodobně tedy už příští měsíc!

James May a jeho chvilka v madagaskarském cateringu, kouření pro záběr přerušil

Ale proč je mezi epizodami čtvrté řady takový odstup? Geniální první díl této řady s názvem Seamen, kde známá trojice vyměnila auta za motorové čluny, měla premiéru už 13. prosince. Od té doby se na druhou epizodu, tedy madagaskarský speciál, marně čeká. Wilman vysvětluje: "Většina běžných TV pořadů má poměr natočeného materiálu 10:1, což znamená, že štáb natočil 10 hodin na každou hodinu, která se objeví v televizi. My ale natáčíme 1000:1. Většinu z toho ovšem tvoří tři stále žvanící chlapíci." Clarkson dodává: "To je dvakrát tolik, než natočí David Attenborough (známý britský tvůrce dokumentů o přírodě) když čeká, až vylezou lední medvědi."

Zasloužený šlofík během natáčení na Madagaskaru, které zahrnovalo i přesuny po okolních ostrovech

A jisté prostoje mají na svědomí i nečekané "technické" závady. "Kluci mají u sebe vypínací tlačítka pro mikrofony a třeba Hammond je tak zmatený, že vypíná mikrofon když mluví o autech, ale když mluví o jeho ženě Mindy nebo nebetyčných pí*ovinách, tak ho zapíná," popisuje práci Wilman.

Bentley, jak ho běžně neuvidíte. Úprava à la Land Rover proběhla v Clarksonově režii. Vzadu je vidět Mayův Caterham

A čistě z pohledu technoligií to také není časově ideální. "Jenom pět týdnů trvá, než se všechny záběry stáhnou do stříhacího stroje, protože je to 4K a všechny tyhle hogo fogo věci," popisuje náročný proces Wilman. "Celou tu dobu s tím střihač nemůže pracovat a pak má dalších pět týdnů na to, aby to zpracoval a vystříhal všechny záběry Jamese, kde hulí cigára. Pak musí sjednotit záběry z různých kamer. Do toho přijdou Vánoce. Pak jsou tři měsíce na to, abychom to vypilovali, točili jsme bez scénáře, takže je to trochu pátý přes devátý."

Cenu za nejextémnější úpravu epizody získává jednoznačně Hammodův Focus RS

Téma epizody ještě není známo, ale pochopitelně si v ní užijeme modifikovaných automobilů na prašných cestách. James May je překvapivě za volantem Caterhamu 7, což je sporťák příbuzný Lotusu, Richard Hammond řídí Ford Focus RS s pásy místo kol a Clarkson si užívá 4x4 Bentley Continental GT.

 

Images by Amazon.com, Inc. and DRIVETRIBE

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.