Dyson kombinuje sluchátka s čističkou vzduchu. Vážně

duben

15

2022

Dyson kombinuje sluchátka s čističkou vzduchu. Vážně

| 2022-04-15T07:04:25+00:0015. duben 2022 | #technika#gadget#sci-fi nation |

Do boxerského ringu bezdrátových sluchátek vstupuje nový borec těžké váhy: Dyson. Ano, ten Dyson, od kterého znáte vysavače a fény.

Dyson je znám tím, že (kromě vysoké ceny) jeho produkty obsahují nějaký originální koncept nebo technologii. Ale co chcete vymyslet u sluchátek?  No, výsledek je, řekněme, nečekaný.

Společnost Dyson oznámila, že v roce 2022 uvede na trh nová sluchátka Dyson Zone - sluchátka s potlačením hluku a že budou čistit váš vzduch přes vaše uši (opravdu). Tato nová sluchátka s vysokým výkonem jsou vůbec první nositelnou čističkou vzduchu na světě, která cirkuluje vyčištěný vzduch do nosu a úst přes speciální filtr.

Vzhledem k načasování oznámení novinky se čekalo že půjde o vtípek k 1. dubnu, ale firmy potvrdila, že ve skutečnosti nejde o žádný aprílový žert ale o reálný produkt.

"Dyson Zone čistí vzduch, který dýcháte," uvádí v tiskové zprávě Jake Dyson, hlavní inženýr značky. "A na rozdíl od obličejových masek dodává proud čerstvého vzduchu, aniž by se přímo dotýkal vašeho obličeje, pomocí vysoce výkonných filtrů a dvou miniaturních vzduchových čerpadel."

Vytvořit nositelnou čističku vzduchu pochopitelně není úplně snadné. Společnost Dyson strávila vývojem Dyson Zone šest let a v tomto procesu - podobně jako u svých nástrojů na vlasy - využila své silné stránky. Na první pohled se může zdát, že sluchátka a štít na čištění vzduchu jsou dvě oddělené části spojené dohromady, ale ve skutečnosti fungují ruku v ruce. Vzduch cyklicky prochází kompresory v každém náušníku a poté dvouvrstvými filtry, než se díky tomu, co Dyson nazývá "bezkontaktním hledím", stane dvěma proudy vyčištěného vzduchu pro váš nos i ústa. Tato část čistící vzduch, kterou lze nastavit na nízký, střední, vysoký nebo automatický stupeň.

Sluchátka samotná využívají neodymový elektroakustický systém k vytvoření celistvého zvukového zážitku a jsou vybavena pokročilým aktivním potlačením hluku se třemi režimy (Izolace, Konverzace a Transparentní). A teď to důležité: Nebojte se, hledí čistící vzduch můžete kdykoli odpojit a používat sluchátka výhradně pro poslech hudby, podcastů, nebo čehokoliv jiného. I když je pravdou, že třeba v Číně, Indii a dalších zemích vysoce zasaženými znečištěným ovzduším by to mohlo mít svou váhu.

Pokud chcete dýchat ten nejlepší vzduch a zároveň si dopřát kvalitní zvuk, nebo možná jen chcete při poslechu svých oblíbených skladeb vypadat jako že žijete v roce 3000, Dyson Zone by mohl být právě pro vás. Vyjde patrně na podzim a cenu a výdrž baterie se neodvažujeme tipovat.

 

Images by Dyson Limited

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.