Deadpool 3 nabírá obrysy - odehraje se v MCU a má slíbeny tři další filmy!

červen

24

2020

Deadpool 3 nabírá obrysy - odehraje se v MCU a má slíbeny tři další filmy!

| 2020-06-24T23:09:21+00:0024. červen 2020 | #Marvel#Deadpool#MCU |

Že Deadpool bude pokračovat třetím filmem, bylo jasné jako záblesk na drátech vysokého napětí. Ale kam se film posune a kdy půjde do výroby bylo dlouho otázkou. Nedávno bylo ale potvrzeno, že se Deadpool s třetím filmem stane součástí MCU, tedy marvelovského univerza. Což ovšem fanoušky zrovna neuklidnilo, a to hned z několika důvodů.

Jednou z obav bylo, kdy se na třetím Deadpoolovi začne pracovat, protože doba filmovým premiérám příliš nepřeje, čehož je důkazem například odložení Black Widow až na šíleného 5. listopadu. Druhou oprávněnou obavou je, co z Deadpoola Disney udělá, když ho šoupne do filmu k ostatním marvelovským hrdinům? Nemáme strach, že by mu ubrali na hláškách a sarkasmu, ale uvědomme si, že Deadpool byl jediná Marvelovka s přístupností R, tedy v USA do 17 let nepřístupný (nebo v doprovodu dospělého) a u nás přístupný až od 15 let. Což byla do té doby nevídaná odvaha, protože tím studio i distribuce riskovali absenci tržeb od podstatné části publika. Sázka ale jak dnes už víme vyšla a film zbořil pokladny. Ale všechny ostatní Marvelovky se drží přístupnosti pro nižší věkové hranice zuby nehty. Budou tedy u Disneyho kvůli Deadpoolovi v MCU přístupnost snižovat a přijdeme o meče letící hlavou a nekorektní hlášky, nebo se eRko zachová a ostatní postavy se přizpůsobí? Zatím nevíme, ale pokud by šel na jedno plátno s X-Meny, kteří také míří do MCU, mohlo by se k vzhledem k poslední hororové X-Menovce Noví mutanti s odvážnějším pojetím počítat. Pokud by se měl ale setkat s druhým příchozím do světa Marvelu - Fantastickou čtyřkou, tak asi sotva.

Deadpool podobně jako X-Men a Die Fantastischen Vier přechází pod Disneyho křídla od Fox studios a u všech se tak dá čekat reboot série. Čtyřka to potřebuje jako sůl, X-Meni jakbysmet ale na Deadpoolovi přece není potřeba nic měnit!

Deadpoola ale minimálně soft reboot určitě čeká. Otázka je, přinese to víc dobrého, nebo mizerného? Z těch potenciálně dobrých zpráv jmenujme fakt, že trojka by mohla být pro přidzlého antihrdinu ztvárněného Ryanem Reynoldsem novým začátkem. Jednak se začne odvíjet zcela nový příběh a podle posledních zpráv by to mělo Deadpoolovi zaručit hned tři nové filmy odehrávající se v MCU! 

Nevíme, jestli v jednom ze tří slíbených filmů nabere Deadpool nové členy do svoji X-Force, ze které po slavné akci ze dvojky zbyl jen Wade a sympatická Domino, ale k nějakému odklonu od původního konceptu dojít musí, ať chceme, nebo ne. Jak se ale tvůrci vypořádají se specialitkami, které dělaly Deadpoola Deadpoolem? A teď nemáme na mysli pouze jeho umění stírat a stínat, ale jak hodlají vyřešit Deadpoolovo boření čtvrté stěny? Wade se často obracel přímo na diváky a uvědomoval si sám sebe coby postavu ve filmu. Bude tedy on komentovat dění pro diváka a ostatní postavy ne? No, to chceme vidět.

Doufejme, že Marvel Studios najdou způsob, jak integrovat Deadpoola do MCU, aniž by obětovali to, co fanoušci na Deadpoolovi milují. Aby to nedopadlo jako kdyby hudbu Beatles produkovali Nickelback. Pořád by to byla hudba, ale stála by za hovno.

 

Images by The Walt Disney Company and Disney Interactive

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.