Co bude s Clarksonem? Končí na Amazonu a lid žádá jeho konec i v Milionáři

leden

26

2023

Co bude s Clarksonem? Končí na Amazonu a lid žádá jeho konec i v Milionáři

| 2023-01-26T12:24:40+00:0026. leden 2023 | #Clarkson#amazon prime#Amazon |

Už jste to nejspíš slyšel: Prime Video s největší pravděpodobností propouští moderátora Kdo chce být milionářem?, Grand Touru a Clarksonovy farmy Jeremyho Clarksona po jeho kontroverzním sloupku o Meghan Markle, manželce britského prince Harryho, v deníku The Sun. Co se stalo?

Clarkson ve svém sloupku pro The Sun napsal, že "Meghan Markle nenávidí na buněčné úrovni" a že "v noci nemohu spát, protože ležím, skřípu zuby a sním o dni, kdy se bude muset promenádovat nahá ulicemi všech britských měst, zatímco davy budou skandovat "Hanba!" a házet na ni hrudky exkrementů." Narážel tak na scénu z Her o trůny.

Okamžitě se objevily hlasy volající po Jeremyho konci i v dalších médiích kde působí, tedy v The Sun, The Times, Prime Video a ITV. Amazon dokonce zrušil i tiskovku, kde měla být představena druhá řada Clarksonovy farmy. 

Deník se omluvil za článek, který předtím schválil k tisku, smazal ze svých stránek a z archivů. Clarkson za své komentáře omluvil a později zveřejnil delší vysvětlení ve snaze poskytnout více souvislostí.

A bují hlasy, aby Clarkson opustil i místo moderátora populárního pořadu "Kdo chce být milionářem?". Televize ITV, kde pořad běží, se ale zcela na stranu Amazonu nepostavila. Podle vyjádření ředitelky Carolyn McCallové jde o Clarksonův soukromý názor, se kterým sice ITV nesouhlasí, ale prohlásil to jako soukromá osoba a ne jako moderátor pořadu.

Fanoušci okamžitě založili petici na webu Change.org za zachování Clarksona coby moderátora Milionáře, ta už má přes 56000 podpisů (cíl mají 75000) a číslo roste každým dnem.

 

Images by ITV, Jeremy Clarkson, Kaleb Cooper

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.