Clarkson: Putine, jsi pičus! A Marzepin z F1 ať si táhne do Ruska závodit sám!

únor

24

2022

Clarkson: Putine, jsi pičus! A Marzepin z F1 ať si táhne do Ruska závodit sám!

| 2022-02-24T08:33:58+00:0024. únor 2022 | #Clarkson#f1#Putin je pičus |

Západní svět zatím reagoval na mrazivou Putinovu agresi spíše vlažně, pár nasvícených budov do žluto-modra, pár trapných slov o soucitu s Ukrajinou, a to je vše. Což se ale nedá říct o Jeremym Clarksonovi, ten si servítky nebere.

Vedení Formule 1 zveřejnilo prohlášení, že Velká cena Ruska byla zrušena nedlouho poté, co Putin zahájil útok na Ukrajinu. V prohlášení vedení F1 uvedlo, že uspořádání závodu v Rusku by za současných okolností bylo "nemožné".

Vůz týmu Haas předtím a potom

Ale ne všem se zdá, že bychom se měli zastavit tady, například tým F1 Haas, který vlastní Američané, po útoku Ruska na Ukrajinu odstranil ze svého monopostu reklamy ruského sponzora Uralkali. A oči všech fandů se nyní logicky upírají na jejich jezdce Nikitu Mazepina a jeho budoucnost v týmu. 

Týmm Haas strhává loga ruského sponzora i z hospitality trucků

Nikita totiž po zrušení GP Ruska řekl, že si stále přeje, aby GP Ruska pokračovala, a označil útok Ruska za pouhou politiku. Přitom je veřejným tajemstvím, že Marzepinův otec (který je reálně jediným důvodem, proč je Nikita v F1) je dobrým přítelem Putina, a právě díky těmto konexím získal své bohatství. Mladý Mazepin je, jak jinak, sponzorován ruskou chemickou společností Uralkali, která vyrábí hnojiva, kde je jeho otec významným akcionářem. Ale tatíkův finančni vliv nekončí tady. Synáček jednou udeřil do obličeje svého soupeře z F2 Calluma Ilotta, který měl monokl a oteklou čelist. Mazepin dostal za tento incident po tatíkově intervenci pouze zákaz startu v jednom jediném závodě.

Nikita (zcela vlevo) po boku otce Dmitrije u ruského prezidenta Vladimira Putina

Chování Nikity pochopitelně nemohlo nechat Jeremy Clarksona chladným a vzkázal mu: "Nikito Mazepine. Ty zasranej retarde. Běž si závodit do Ruska sám. A i tak bys stejně prohrál."

Na to reagoval i bývalý scénárista Grand Touru Richard Porter, který pracuje s Jeremym už od dob Top Gearu: "Je čas vykopnout Nikitu Mazepina z F1," napsal. "A nemá to nic společného se situací na Ukrajině, je to prostě kretén." "Naprosto souhlasím," reagoval Clarkson.

O den později Jeremy shrnul situaci takto: "Co mě štve je, že sám znám několik skvělých Rusů i několik skvělých Ukrajinců. A v obou zemích jsem zažil několik zatraceně skvělých nocí. Putine: Ty jsi takový pičus."

 

Images by Getty Images, The Sun

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.