Clarkson ostře o elektroautech a aktivistech z Just Stop Oil: "Nechávám běžet diesel celý den"

srpen

25

2023

Clarkson ostře o elektroautech a aktivistech z Just Stop Oil: "Nechávám běžet diesel celý den"

| 2023-08-25T07:27:46+00:0025. srpen 2023 | #Clarkson#auto#auto+moto#burn |

Elektromobily jsou se již naplno prosadily ve skandinávských zemích a pozvolna se jim to daří i u nás. Každé léto pak čteme, na kolik nabití se dá dojet na dovolenou, i když o jízdě v mrazu se spíše mlčí. A v komentářích nezůstává opodál ani moderátor The Grand Tour Jeremy Clarkson se svým ostrým jazykem.

A v táboře ekologicky smýšlejících lidí vyvolal docela rozruch. Tvrdí, že elektromobily, ať už auta, kola nebo motorky, jsou "zatraceně nebezpečné", a poukazuje na řadu děsivých případů, kdy tyto stroje začaly hořet, včetně incidentu na Formuli E, kde vadný akumulátor zcela zničil boxy a spálil dva závodní vozy Lancia Delta Evo E. 

Pak líčí vlastní zkušenost: "Elektrické auto, kterým Richard Hammond sjel ze stráně při natáčení Grand Tour, hořelo několik dní. A poté, co oheň utichl, způsobilo něco v akumulátoru jev, kterému se říká tepelný únik, takže se oheň znovu vznítil. A to trvalo několik týdnů."

"Nadšenci do elektromobilů budou samozřejmě i tak tvrdit, že benzinová auta také hoří (ano, správně, to se děje pořád, ale hlavně v hollywoodských filmech) a že elektromobily mají i nadále smysl. To je pravda, pokud jste slabomyslný liberál s krvácejícím srdcem. Není to ale tak úplně pravda, pokud jste dětský otrok v Africe, který nepřetržitě pracuje na těžbě kobaltu, který všechny ty baterie do elektromobilů potřebují, aby správně fungovaly."

A řádně propral také teroristy, pardon aktivisty, z hnutí Just Stop Oil, kteří často blokují silnice a hlavně ničí umělecká díla: "Pro případ, že by si lidé z hnutí Just Stop Oil mysleli, že v den, kdy blokují silnice a já tak trávím čas ve veřejné dopravě, mohou považovat za vítězství své věci, měli by vědět toto: Před cestou do Londýna jsem nastartoval motor svého dieselového Range Roveru a nechal ho běžet celý den."

Jeho ostrý komentář se objevil v jeho sloupku pro deník The Sun a tato kritika přichází v době, kdy užitečnost a bezpečnost elektromobilů stále častěji zpochybňují jak odborníci tak celebrity, včetně nadšeného motoristy a představitele Mr. Beana - Rowana Atkinsona.

"A nejde jen o auta," pokračuje Clarkson. "Charitativní organizace zabývající se bezpečností tento týden oznámila, že i elektrokola způsobila stovky katastrofálních požárů domů. Lidé při nich umírali, což není tak překvapivé, když se dozvíte, že plně nabité elektrokolo obsahuje stejnou výbušnou energii jako šest ručních granátů. A aby toho nebylo málo, požáry elektrokol a aut se často velmi obtížně hasí."

 

Tak pravil Clarkson.

 

 
Images by Jeremy Clarkson, ClarksonFarmFans

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.