Jeremy Clarkson o drama v F1: S výsledky jsem spokojen! Ale..

prosinec

13

2021

Jeremy Clarkson o drama v F1: S výsledky jsem spokojen! Ale..

| 2021-12-13T09:12:35+00:0013. prosinec 2021 | #Clarkson#f1 |

Petrolhead Jeremy Clarkson byl jen jedním z mnoha lidí na celém světě, které zvedl z křesel dramatický závěr Velké ceny Abú Zabí, v níž Max Verstappen z Red Bullu získal svůj vůbec první mistrovský titul. A komu Clarkson fandil asi nemusíme připomínat.

Kromě toho že na svém instagramu postoval Kimiho, se Jeremy už dříve vyjádřil o Hamiltonovi jako o zmateném wokiem, po kterém si každý přeje něco hodit. Ještě po kvalifikaci to ve svém sloupku pro The Sunday Times potvrdil:

"Ve středu večer jsem byl v místnosti plné miliardářů, kteří oslavovali kamarádovo pasování na rytíře, a všichni se bavili jen o Lewisovi a Maxovi. Druhý den jsem byl na obědě s partou kumštýřů a milovníků koní a bylo to stejné. Andrew Lloyd Webber se sice ve skutečnosti nedotazoval na možnosti toho, jak různě by Red Bull mohl vylepšit design zadního křídla svého monopostu, ale bylo vidět, že na to myslí."

Jeremy

Jeremy na večírku miliardářů, vpravo majitel nábytkářského impéria Lord Kirkham

"Není to jen proto, že letošní šampionát byl tak vyrovnaný. I v jiných případech se rozhodovalo až do konce. A není to jen proto, že oba protagonisté jsou tak rozdílní. Máme tu Lewise Hamiltona, kterej je tak strašně politicky zapálenej až je úplně mimo. Stojí tam se svým výrazem frajera co neplatí daně, ale s rytířským pohledem, který všem říká, aby snížili emise, a přitom objíždí zeměkouli, aby mohl závodit v tisícikoňovým autě, který sponzorovala společnost, jejíž izolace byla na Grenfell Tower." (Izolace byla příčinou tragického požáru londýnského obytného výškového domu roku 2017, 72 obětí.)

"A pak je tu Max Verstappen, který je hulvát. Jeho otec Jos, nizozemský závodník z 90. let, byl odsouzen za vyhrožování své ženě a porušení zákazu přiblížení. Oba jsou však epičtí řidiči. Ale ať je jaký chce, myslím, že Max je patrně lepší pilot. Zdá se, že z auta prostě dokáže dostat víc, než je schopno poskytnout. Jeho kvalifikační kolo v Saúdské Arábii minulý víkend bylo asi nejlepší jízdou, jakou jsem viděl. Tedy až do chvíle, kdy havaroval."

"Ale pokud jde o závodění kolo na kolo, má Lewis pravděpodobně navrch. Když jde do tuhého, je vyčůraný. Je chytřejší. Je vypočítavější. Takže tu máme souboj matematiky a násilí. Jeden z nich hraje šachy v Reykjavíku a druhý je v bojové kleci bez rukavic za horké noci v Bangkoku."

I jako Verstappenův fanoušek ale uznal že komisaři neudělali dobrou práci: "S výsledkem jsem spokojen, ale stevardi musí ven. Už toho bylo dost. Bylo to jako koukat, jak VAR uznává neúmyslnou ruku ve fotbale. Jaký mají tihle idioti smysl?"

Mercedes podal proti výsledkům protest když napadl porušení hned dvou článků protokolu. Ten jim ale nebyl uznán a tak se plánují odvolat a domoci se vítězství právní cestou. Věříme, že si svůj názor na tyto kroky Jeremy opět nenechá pro sebe.

 

Images by Formula One World Championship Limited, Jeremy Clarkson

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.