Clarkson: Hamilton se změnil, je z něj woke, mám chuť po něm něčím hodit

listopad

4

2021

Clarkson: Hamilton se změnil, je z něj woke, mám chuť po něm něčím hodit

| 2021-11-04T22:22:07+00:00 4. listopad 2021 | #Clarkson#f1 |

Možná jste zaznamenali aktivity mistra světa v F1 Lewise Hamiltona, který se v poslední době snaží profilovat jako milovník planety a probuzený, neboli woke. Jakkoli se Lewis Hamilton vyjadřuje k veřejným otázkám dlouhodobě, jeho nedávné výzvy k sociální spravedlnosti a výtky vůči Formuli 1, že v těchto oblastech nedělá dost, už některé jeho fanoušky dost popudilo a populární glosátor Jeremy Clarkson se mezi ně počítá taky.

Hamiltonovi jakoby nestačily jeho úspěchy v F1 a poměrně často hovoří o lidských právech, právech zvířat, rasismu a změně klimatu. Taková petrolhead-milionářská Gréta.

"Každý závodní víkend Lewis Hamilton vystupuje z auta a děkuje divákům a nejspíš doufá, že my u obrazovek to bučení davu neslyšíme. Dělá to všude, kam přijde, ať už vyhraje, nebo prohraje", komentuje pilotovu změnu Clarkson. "Lidi pořád milujou Maxe Verstappena, ale Lewisovi dávaj najevo že ho už zas tak rádi neviděj. Problém je v tom, že Lewis se změnil."

“To ta takzvaná woke kultura a s ní spojený hnutí způsobily, že se kdysi všeobecná láska publika k němu změnila v bučení."

"Když se poprvé objevil na scéně, byl bystrej, talentovanej a normální - a všichni ho milovali. Ale pak se rozhodl, že bude woke a správňák a politicky korektnější než valná hromada svazu studentstva."

"Po vraždě George Floyda si nechal svůj Mercedes natřít na černo. Teď tvrdí, jak je strašně zelenej, protože prodal svůj tryskáč, a vyzval všechny, aby se z nich stali vegetariáni. Tohle všechno možná dobře funguje na sociálních sítích, ale v reálným světě, kde žijou skuteční lidi, to takhle prostě nefunguje."

"A to je pro problém i pro to zelený hnutí. Obrátili se na Lewise jako na mluvčího v domnění, že nás ostatní obrátí na víru. Ale místo toho po něm všichni chceme jen něco hodit."

Podle Clarksona totiž Hamiltonova angažovanost stejně nezmění ani prd. Jeremy tvrdí, že konference o změnách klimatu jako COP26 nepřinesou žádnou změnu. A patrně při pohledu na ekologické chování Číny, USA nebo Indie dodává, že ke zvrácení následků změny klimatu je zapotřebí mnohem větší změna, než když jeden Ferda přestane jíst kuře. "Ono se to do krámu nikomu nehodí, ale tyhle naše malé krůčky to prostě nevytrhnou," dodal Clarkson.

"Pořád slyším, že další revoluce, kterou musíme udělat, chceme-li zachránit planetu, musí být přechod na elektrický pohony. Nechápu ale, jak to chtěj udělat, když zároveň chtěj mít nulovou uhlíkovou stopu."

"Takže, příští revoluce by podle mě musela bejt taková, že smete všechno, co jsme jako druh vybudovali od doby, kdy jsme před 1,7 miliony let objevili oheň. Tak to bych radši shořel," uzavřel Clarkson.

 

Images by Amazon Prime Video, Instagram, Source: The Sun

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.