Adam Savage z Bořičů mýtů má nový pořad, který chcete vidět

červenec

4

2019

Adam Savage z Bořičů mýtů má nový pořad, který chcete vidět

| 2019-07-04T00:56:18+00:00 4. červenec 2019 | #Adam Savage#MYTHBUSTERS#TV |

Adam Savage, známá polovina dua původních Mythbusters, rozjíždí nový projekt a neměli byste ho propásnout. Dostal totiž možnost postavit cokoli chce. A zatím je to jízda.

O legendární show Bořiči mýtů se není třeba zmiňovat. Bohužel, když v roce 2016 po velkém finále Adam a Jamie v pořadu skončili, s novou dvojicí hostitelů šla show směrem dolů.

Mimochodem mezi Adamem a Jamiem nikdy osobní přátelství nevzniklo, ale profesně se respektovali a měli k sobě důvěru. Když se dvojice Savage a Hyneman rozpadla, Hyneman byl popravdě docela rád, že na něj přestane být upřená mediální pozornost, ale Savage, který studoval herectví na vysoké škole a když se poprvé přestěhoval do San Francisca pracoval v divadle, je prostě pod kůží performer. Do televize ho to stále táhlo.

Začátkem letošního roku hostil první sezonu dětských bořičů "Mythbusters Jr." a fanoušky neopustil ani v on-line světě, jak na svém webu Tested, nebo jeho YouTube kanálu Adam Savage Tested. Možná jste sami viděli jeho video kutilské série jako Adam Incognito, nebo One Day Builds, kde například za den vytvořil pouzdro na kytaru pro Erica Idlea z Monty Pythonů.

A právě k jeho vášni pro neuvěřitelné stavební projekty se váže nový pořad pro Discovery, jehož první díly byly nedávno odvysílány. Show se jmenuje Savage Builds a někdo na Discovery skutečně udělil Adamovi svolení, aby postavil cokoliv chce. Takže uznáte, že přirozeně jako první věc co musel udělat, bylo postavit skutečný oblek Iron Mana! 3D vytištěný v titanu a schopný letu. Neprůstřelný, výbuchuodolný a s minimem kompromisů. Tohle jinde neuvidíte.

Show se nedrží žádného již osvědčeného formátu. S pomocí několika Adamových přátel, včetně Petera Jacksona, Garyho Oldmana nebo Toryho Belleciho a s pomocí různých odborníků, asistentů a organizací, vytvořil pořad, který zahřeje srdce všech fandů tvůrčích projektů.

“Strávil jsem celý svůj život snahou tvořit, vytvářet a posouvat hranice toho, co je možné,“ řekl Adam o nové show. “Tato nová série je vyvrcholením toho všeho, protože tady pracuju s některými z těch nejbrilantnějších odborníků. Snažíme se ztvárnit opravdu absurdní nápady, které jsem měl v hlavě po dlouhou dobu, ale nikdy jsem neměl možnost se na ně vrhnout. A samozřejmě že ty nejšílenější nápady jsou často tím, co generuje ty nejinovativnější inženýrské postupy.”

V epizodě Wheel of Death se Adam spojí s inženýry z NASA v projektu zbraně z druhé světové války

V již odvysílaných epizodách se pokusil kromě obleku Iron Mana například o úspěšnou verzi neúspěšné britské zbraně z druhé světové války Panjandrum a o stavbu auta z Šíleného Maxe, které přijde vhod v případě apokalypsy. A je to super.

Záběry z epizody, kde Adam a kolegové vyrábějí auto inspirované filmovou sérií Mad Max

Pro příští díly přislíbil vytvořit funkční ZF-1, slavnou zbraň z Pátého elementu a jako bonus meč z meteoritu. Na to se nejde netěšit!

Adamovo heslo bylo vždy Failure is always an option, neúspěch je vždy jednou z možností. Naštěstí se ale podle prvních epizod zdá, že v tomto seriálu na tuto variantu nedojde. Prozatím je natočeno osm epizod a určitě si je nalaďte, sledovat Adamovo nadšení je čistá radost.

 

Images by Adam Savage/Discovery Networks International

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.