Jeremy Clarkson o VC Monaka: Auta před mým barákem jsou větší zábava

červen

6

2022

Jeremy Clarkson o VC Monaka: Auta před mým barákem jsou větší zábava

| 2022-06-06T07:47:57+00:00 6. červen 2022 | #Clarkson#f1 |

Velká cena Monaka byla jak možná víte ovlivněna deštěm a její start byl odložen. A zatímco jezdci F1 v takových chvílích vystupují ze svých vozů a čekají, až se voda vytratí, fanoušci tohoto sportu včetně Jeremyho Clarksona mají chvilku na přemítání a Jeremy si pak servítky nebere.

Monacká trať je ikonická a velmi známá, ale není zrovna populární díky tomu, že by skýtala ostré rychlostní závody. Její úzká trať běžně příliš dramatický závod nedovoluje a obzvláště to platí dnes, kdy jsou moderní vozy velmi těžké a velké. Na úzké silniční trati je totiž nesmírně obtížné předjíždět, takže když začalo pršet, spousta fandů u obrazovek měla tak trochu radost, že se objevil nějaký pikantní prvek, který do těchto závodů zasáhne.

Začala formační kola, ale jakmile jsme se diváci usadili usadili, start se ještě více zdržel, protože začaly mávat červené vlajky. Ale ne podle všech byl k pozastavení závodu důvod, známý moderátor a glosátor Jeremy Clarkson napsal na svůj Twitter: "Pokud je bezpečnost v F1 až takhle důležitá, tak bude nejlepší nezávodit vůbec." A po chvíli to rozbil úplně: "Pozoruju auta na silnici před svým domem. Je to zajímavější než ta monacká sračka."

Tweet získal během půl hodiny desetitisíce lajků a tisícovky retweetů, je tedy zřejmé že vystihl pocity mnoha fandů u obrazovek. Jeden z fanoušků v komentech měl velmi dobrou otázku: "Začínám si říkat, k čemu jsou vlastně mokré pneumatiky, když prostě nebudeme závodit, když prší."

Což je fakt, nikdo sice nepřeje jezdcům zvýšené riziko nehody, ale všichni víme jak bývá někdy monacký závod nudný a že jiné GP se za deště jezdí.

Kdo závod viděl, dá Jeremymu za pravdu, že i přes několik nehod bylo rozhodnutí komisařů závod pustit jistě správné. "Když jim konečně dovolí jet, je z toho vzrušující závod," doplnil na závěr Clarkson.

A jak je to podle Jeremyho s moderní formulí 1? 

"No, moderní Formule 1 se zmhola jen přijít na to, jak umět jezdit za jiným autem. Závodníci z minulých dob jako Gilles Villeneuve by vám jako já potvrdili, že ta auta musí být odolnější, musíte být schopni do někoho narazit a neztratit kus zadního plechu a pak být o pět sekund na kolo horší a už nemíte šanci vyhrát. Tehdy by se raději problematickým místů vyhnuli, než aby si jako dnes řekli: Tak a je to, mám problém, teď už nemůžu vyhrát, takže nemá smysl se o to ani pokoušet. Jezdci z minulosti by nehápali dnešní přístup, kdy když odpadne malý kousek auta, tak je konec, jste mimo hru."

Images by Twitter Inc., Formula 1/FIA World Championship, Jeremy Clarkson

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.