4 podivná zvířata, která najdeme na Zemi

duben

6

2017

4 podivná zvířata, která najdeme na Zemi

| 2017-04-06T13:43:24+00:00 6. duben 2017 | #zajímavosti |

4 podivná zvířata, která najdeme na Zemi

Planeta Země je úžasná. Najdeme zde tolik prapodivných zvířat, která vypadají, jak kdyby byla z jiného světa.

1.- Oceán je plný nesmrtelného života

Turritopsis dohrnii, také známá jako medúza Benjamina Buttona, dokáže zvrátit svoje stárnutí. Začíná jako malá larva, poté se usadí v koloniích identických polypů. V určitém čase svoje kolonie rozbijí a stávají se nezávislými a pohlavně zralými medúzami. Až tyto medúzy zestárnou, nebo onemocní, tak jsou schopny vrátit se zpět do dětských let, do podoby polypů a vytvořit opět nové kolonie. Tento růst a regrese se u nich může teoreticky opakovat do nekonečna. Znáte snad něco více nesmrtelného?

2.- Okřídlená inteligence

Vrány, havrani a kavky jsou velmi zvláštní ptáci. Dokážou si celé hodiny hrát. Jsou dokonce považovány za jedny z nejchytřejších zvířat ne Zemi. A mnoho vědců tvrdí, že jsou na stejné úrovni, jako nejchytřejší primáti. Tito černí ptáci dokážou vyrábět svoje vlastní jednoduché nástroje, které pak používají například při dolování potravy. Jejich oblíbenou hrou, je skládání ořechů pod kola aut na parkovištích. Oni narovnají, vy rozlousknete.

3.- Zvířata vybavená sonarem.

Netopýři jsou určitě také podivná zvířata. Savci, kteří jsou schopni létat a ještě klidně sežerou až 1000 komárů za jednu hodinu. Mohou žít v komunitách, kde je až jeden milion jedinců. Největší rozpětí netopýřích křídel bylo 1,82 metru. Což je víc, než průměrná výška člověka. Jejich životní cyklus je až 30 let. To je víc než u většiny savců, vzhledem k velikosti. A to jsme se stále ještě nedostali k jejich sonaru, který jím umožňuje „vidět“ v noci. Posílá jim zpět ozvěny, podle kterých se řídí.

4.- Ošklivá hlubinná ryba se zvláštními choutky

Ďas mořský je ryba, která žije ve velkých hloubkách a tím pádem i v naprosté tmě. Je vyzbrojena obrovskou tlamou, do které láká svoje oběti pomoci malého bioluminiscenčního světýlka. Ale co je u nich nejvíce podivné? Jejich páření. Sameček se ve snaze spářit se svojí samičkou, nebojí udělat radikální kroky. Na začátku námluv se jí zakousne do kůže. Po čase s ní sroste a propojí se i jejich krevní oběhy. Tím se sameček stane trvale vegetujícím parazitem. A svojí samičce poskytuje do konce života sperma. Někdy má samička i dva takovéto přirostlé samce.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.