3 ikonická auta celebrit, která se prodala za tučné částky

červenec

23

2020

3 ikonická auta celebrit, která se prodala za tučné částky

| 2020-07-23T04:17:23+00:0023. červenec 2020 | #auto#auto+moto#flex |

Psychedelický Rolls-Royce Johna Lennona

Když v roce 1964 John Lennon koupil svůj Rolls-Royce Phantom V, byl mu dodán v elegantní lesklé černé barvě. V roce 1967 si ho ale nechal upravit a Lennonův modifikovaný Phantom V, pokrytý živými barvami, psychedelickými víry a znameními zvěrokruhu, se stal symbolem jeho obrovského bohatství a léta lásky. Lennonův Phantom se v roce 1985 prodal v Sotheby's za 2,3 milionu USD. To by bylo dnes téměř 6 milionů dolarů.

Pontiac Firebird Trans Am Davida Hasselhoffa

Když David Hasselhoff řídil v televizi 1986 Pontiac Firebird Trans Am, všichni po něm toužili a vůz se stal jedním ze symbolů 80. let. Šlo o seriálový Pontiac Firebird zvaný KITT, vybavený umělou inteligencí a vychytávkami, které záviděl i James Bond. Populární KITT hrál s Davidem Hasselhoffem v seriálu Knight Rider, kde využívali hned několik těchto identických vozů. V roce 2012 dostal Hoff jeden z vozů KITT darem. Nejezdil v něm ale dlouho, později ho totiž věnoval do aukce, kde vůz vynesl na charitu 150.000 dolarů. Jestli si říkáte, že to mohlo být víc, hodí se dodat, že kupující patrně věděl, že tato auta patří k těm nejvíce kradeným slavným vozům vůbec. 

Porsche 917 Steva McQueena

Dnes už ho spousta lidí nezná, ale ve své době byl Steve nejen slavná filmová hvězda a vzor chlapa, ale také známý celebrity racer, neboli závodním jezdcem z řad celebrit. Steve McQueen postavil svou filmovou kariéru postavil na akčních scénách s auty a motocykly a na vzrušujících honičkách i proto, že láska k rychlým kolům byla pevnou součástí i jeho osobního života. V roce 1970 koupil herec přes svou produkční společnost Porsche 917K a upravili ho do závodní podoby pro využití ve filmu Le Mans. Tím tomuto krasavci zajistil nesmrtelnost. Když šlo toto Porsche v roce 2017 do aukce, málokdo čekal že se prodá za neuvěřitelných 14 milionů dolarů. Na závodní auto, které se nikdy nezúčastnilo skutečného závodu, to vážně není špatné.

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.