Zdravé svačinky na cestu

únor

3

2017

Zdravé svačinky na cestu

| 2017-02-03T17:21:58+00:00 3. únor 2017 | #lifestyle |

Zdravé svačinky na cestu

Je po Vánocích, všichni jsou přecpaní cukrovím a plní novoročních předsevzetí o hubnutí. Patříte k nim i Vy? Nebo jenom máte chuť dělat něco jinak? Máme pro Vás pár tipů. V tomto ročním období máme všichni pocit, že je nejlepší čas shodit do plavek, abychom byli připraveni na sezónu. Jak se říká, kdo je připraven, není překvapen. Nenechte se překvapit a už nyní se vrhněte na drobnou změnu jídelníčku a budete sami v úžasu. Není to nic těžkého. Největší problém při stravování bývá výběr svačin. Máme pro Vás několik tipů, které Vám pomohou zahnat pocit hladu. A především, nemusíte se do nich nutit, neb jsou chutné.

Sušené maso

Naše top volba. Sami vyzkoušejte, který druh masa Vám bude chutnat nejvíc. Na výběr je mnoho možností. Můžete vybírat mezi hovězím, krůtím, bizoním, pštrosím, losím a mnoha dalšími. Trh je plný různých druhů. Výhodou je přiměřené množství nasycených tuků a dostatečné množství bílkovin. U některých typů mas je další přidanou hodnotou draslík, který Vás metabolismus jistě ocení. S největší pravděpodobností si nejprve vyberete krůtí, a je to dobrá volba. Není to žádná kalorická bomba, takže Vás ani nečekají výčitky svědomí.

Smoothies

Jistě už jste o nic slyšely. Stávají se hitem. Jsou chutné, lahodné a můžete si vybrat s obrovského množství příchutí, popustit uzdu své fantazii. V ideálním případě jde o kombinaci čerstvého ovoce, jogurtu a mléka. Podíl bílkovin, které smoothies obsahuje, Vám pomůže udržet pocit sytosti.

Tvaroh

Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi sýr, máme pro Vás nemilou zprávu. Sýr má velkou nevýhodu ve vysokém obsahu nasycených mastných tuků a cholesterolu, který ucpává tepny a v dlouhodobém horizontu může být příčinnou problémů se srdcem. Tvaroh takové vlastnosti nemá, což je skvělý způsob, jak získat bílkoviny a zároveň má sýrovou chuť. Po jednom kelímku tvarohu se budete cítit plní a nebude to zaplácání se hamburgerem.

Ořechy

Ideální je zvolit kombinaci ořechů. Mají nízký obsah nasycených tuků a vysoký obsah bílkovin a Omega-3, což znamená, že se nemusíte cítit špatně, když je budete baštit celý den a Váš organismus to ocení. Navíc jsou snadno přenosné a skvěle chutnají.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.