Zápach z úst? Víme, jak na něj!

leden

25

2017

Zápach z úst? Víme, jak na něj!

| 2017-01-25T18:57:12+00:0025. leden 2017 | #lifestyle |

Zápach z úst? Víme, jak na něj!

Ústní voda je při boji se zápachem neúspěšná. Jak si tedy poradit s pachem, který není Vaším nejlepším společníkem? Je Váš dech cítit mlékem a sýrem? Kyselý zápach z úst je nejhorší noční můra. Co tedy s tímto démonem dělat, jak se dá vymítit?

V první řadě je třeba pochopit nepřítele.

Takto o svých ústech pravděpodobně neuvažujete, ale technicky jsou součástí trávicího traktu. Žvýkání je první krok celého trávicího procesu. „Představte si, že miliony bakterií hodují ve Vašich ústech na zbytcích potravin a tkání a tím vytvářejí páchnoucí odpad.,“ říká David Krol, MD, bývalý předseda American Academy of Pediatrics z oddělení orálního zdraví. Mikroorganismy, které rozkládají mléčné sušiny (laktózu, bílkoviny a tuky), někdy vytvoří přebytek sirovodíku. To je důvod, proč po sýru zapáchají Vaše ústa jako hromada zkažených vajec.

Co se s tím dá dělat?

I když zápach nelze zcela odstranit, můžete ovládat aroma se zacílením na největší viníky, jak je označuje Dr. Krol – gramnegativní bakterie. Tato skupina bakterií se uchyluje pod Vaše dásně, mezi dásně a zuby a do mezizubních prostor. Špatná zpráva pro ty, kteří věří, že stačí ústní voda. Nestačí! Situaci nepomůže, naopak ji může zhoršit. Ústní voda zabíjí všechny bakterie, což může vést k ještě horšímu dechu. Chcete-li se zbavit gramnegativních bakterií, je třeba používat fluorizovanou zubní pastu alespoň dvakrát denně. Pokud je Váš dech obzvlášť výrazný, je třeba čistit si zuby po každém jídle. Důležité je používat zubní nit. Čištění jazyka také není na škodu. V podstatě celé kouzlo tkví v dobré ústní hygieně. A nejlepší zpráva? Nemusíte se vzdávat oblíbených sýrů!

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.