Záchodový šnorchl: Tento skutečný vynález patentovaný v roce 1982 může zachránit váš život!

červen

8

2020

Záchodový šnorchl: Tento skutečný vynález patentovaný v roce 1982 může zachránit váš život!

| 2020-06-08T23:24:58+00:00 8. červen 2020 | #zajímavosti#history |

Představte si, že jste v horním patře výškového hotelu a vypukne požár. Bohužel, výtah nejde a i kdyby jel, nejdou otevřít dveře na elektronický zámek a karta nefunguje. Takže co dělat? Jste uvězněni, do místnosti se začíná valit kouř a a jako ve většině výškových klimatizovaných budov se okna nedají otevřít. Kouř začíná zaplňovat místnost a vám rychle dochází dech. Co uděláte?

V roce 1981 vynálezce William O. Holmes přišel s poněkud bizarním nápadem, jak to vyřešit. Po sérii požárů ve výškových hotelech se rozhodl, že vynalezne zařízení na záchranu života prostřednictvím porcelánové mísy.

Patentováno jako polžka A62B7/12 - Respiratory apparatus with fresh-air hose

Holmes se na patentovém úřadu zjevil se zařízením ve tvaru trubice, kterou šoupnete jedním koncem do záchodové mísy, prostrčíte sifonem a dostanete se tak k lahodnému vzdoušku na druhé straně, který přichází z potrubí stokové kanalizace. Zní to nechutně, ale myšlenka to kupodivu není tak směšná, jak vypadá.

Podstatou je, že uvěznění lidé mohou nasávat sice páchnoucí, ale netoxický vzduch z toalety, až do doby, dokud nepřijdou hasiči. Jen je potřeba občas přerušit tohle toaletní šnorchlování a zavolat o pomoc, aby hasiči věděli, které dveře prorazit sekerou a zařvat: "Johnny je tady!"

"Díky záhryzovému kroužku 18 je uživateli umožněno se zakousnout se do náustku, a tím ho udržet v těsném kontaktu s jednou z dýchacích cest."

Roku 1982 si Holmes nechal tento toaletní šnorchl patentovat. V dokumentech se píše: "Tento vynález je ekonomickým zařízením pro zajištění život zachraňujícího přísunu čerstvého vzduchu osobě uvězněné v hořícím hotelovém pokoji nebo situaci podobné, kde je osoba vystavena inhalaci toxického kouře."

Pod číslem 23 se v nákresu skrývá uhlíkový filtr

Jak vidíte na obrázcích, náustek té předtoaletové části je zakončen "zubovým záhryzovým kroužkem" a hadice obsahovala dokonce uhlíkový filtr. Kdyby to začal někdo znovu vyrábět, pořídili byste si jich pár? Možné by to bylo, patent Holmesovi vypršel roku 1986, když jeho dědicové nezaplatili za prodloužení patentu. Tak jeden na doma a jeden do kufru na cesty?

 

Images by IFI CLAIMS Patent Services

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.