Významní lidé #3 - Gordon Ramsay

říjen

27

2016

Významní lidé #3 - Gordon Ramsay

| 2016-10-27T08:00:36+00:0027. říjen 2016 | #osobnosti |

Gordon Ramsay

Gordon James Ramsay se narodil 8. listopadu 1966 ve skotském městečku Johnstone. Ve svých 5 letech se rodina přesunula do města Stratford-upon-Avon, kde bydlel s rodiči a sestrou. V 16 letech se odstěhoval do bytu v Banburry. Gordon nebyl původně žádný kuchař, ale sportovec. Měl poměrně slibně rozjetou kariéru hráče fotbalu, ale vážné zranění kolene v 17 letech tomu zatnulo tipec. V 19 letech se zapsal na hotelový managment na škole North Oxfordshire Technical College, čímž odstartoval svoji kulinářskou kariéru.

gordon ramsay

V prvních letech pracoval v Londýně pod dozorem Marco Pierrea a Alberta Rouxe. Po třech letech v Londýně se rozhodl odcestovat do Paříže, aby si osvojil také Francouzskou kuchyni. V Paříži dostal příležitost u jednoho z nejpovolanějších lidí v oboru Guye Savoye. V roce 1993 se stal šéfem a zároveň majitelem nově otevřené restaurace Aubergine. Během následujících tří let dostala tato restaurace dvě Michelinské hvězdy. Po třech letech v Paříži se Gordon vydal vařit jako soukromí kuchař na jachtu Idlewild na Bermudách.

Poté už šlo vše vcelku rychle, nebo se to tak alespoň normálnímu člověku zdá. V roce 1996 publikoval Gordon svoji první knihu pod názvem Vášeň pro chuť. o dva roky později tedy v roce 1988 si ve věku 31 let otevřel svou vlastní restauraci ve městě Chelsea. té se podařilo v roce 2001 získat svoji již třetí Michelinskou hvězdu. Toho roku se podařilo otevřít další restauraci Gordon Ramsay Claridge´s, která svoji první hvězdu získala o dva roky později. V roce 2003 Gordon otevřel svoji první mezinárodní restauraci Verre umístěnou v hotelu Hilton Creek v Dubaji. V roce 2004 se otevřela další restaurace jménem St. Jmaes´, které trvalo čekání na svoji hvězdu pouhých 7 měsíců. V roce 2007 se jí podařilo získat druhou hvězdu.

Gordon angry

Následovalo otevírání další a dalších restaurací napříč celým světem a dnes je Gordon vlastníkem celého impéria restaurací. Nicméně to není všem co za svůj dosavadní život dokázal. Uspěl také na televizních obrazovkách a to konkrétně ve svých pořadech Ramsay´s kitchen nightmares, Hells kitchen, nebo Masterchef. V neposlední řadě také pořad The F word.

Co se týče jeho osobního života, tam jsou informace poněkud střídmější. Co se však s jistotou ví je, že se oženil s Cayetanou Elizabeth Hutchesovou a mají spolu 4 děti.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.