Vyvarujte se chyb, při výběru potravinových doplňků

říjen

23

2017

Vyvarujte se chyb, při výběru potravinových doplňků

| 2017-10-23T18:57:26+00:0023. říjen 2017 | #lifestyle |

Vyvarujte se chyb, při výběru potravinových doplňků

Průmysl s potravinovými doplňky je jako divoký západ ve fitness světě. Je alarmující, že toto odvětví prakticky není regulováno. Vitamíny a minerály potřebujeme k plnění každodenních funkcí. Jsou to základní živiny, které nám pomáhají dosahovat optimálního fyzického zdraví a atletických výkonů. Většina z nás si asi pečlivě stravování nesleduje, takže pravděpodobně nedosahuje naše strava všechny živiny, které z jídla potřebujeme získat. Proto si kupujeme potravinové doplňky. Ale jak poznat, který doplněk je pro naši situaci nejlepší? Jsou doplňky z bylin, vitamíny a minerály, práškové bílkoviny, homeopatické doplňky,… Je těžké si vybrat.

Zde je 5 rad, jak se v nich trochu vyznat.

  • Nenechte se podvést chytrými marketinkovými strategiemi
Průmysl s potravinovými doplňky je velký, hlučný a bláznivý z nějakého důvodu. Tučné nápisy, velká grafika a slova jako „vynikající“, „hardcore“, „neskutečný“ mají jediný úkol, zaujmout a přilákat spotřebitele. Ovšem to není důležité. Důležité je, co skutečně stojí za produktem. Používejte ověřené zdroje a informujte se, než si vyberete ten správný doplněk, který vám pomůže dojít ke svým cílům.
  • Nedostatek důslednosti
Potravinové doplňky nejsou kouzelnou tabletou. Stejně jako při tréninku platí i u doplňků, že pouze tehdy, když jste vytrvalí a důslední, dostaví se výsledky. Brát potravinové doplňky způsobem, jak si vzpomenete, není dobré.
  • Drahý neznamená dobrý, ale ani naopak
Vysoká cena doplňku se nemusí shodovat s výškou jeho kvality. Současně levné doplňky jsou obvykle vyrobeny ze syntetických nebo umělých zdrojů. Tyto složky ve srovnání s organickými doplňky mohou být pro vaše tělo škodlivé nebo těžko stravitelné. Nejlepší způsob výběru doplňků je podívat se na spotřebitelské ověřené recenze a získat co nejvíce informací, o tom co hledáte.
  • Nespoléhejte pouze na doplňky
Už podle názvu je jasné, že doplňky jsou pouze pro doplnění vyvážené stravy a fitness plánu. Jedná se o doplněk vyvíjený v laboratoři a to nenahradí maso s brambory. Doplňky mají největší přínosy, když pouze vyrovnávají vynikající výživu.
  • Optimalizujte čas příjmu doplňků
Velký vliv na růst a obnovu svalové hmoty má i časový interval příjmu doplňků. Pro dosažení maximálních efektů vám většina výrobců doplňků navrhuje časový interval. Je důležité si u každého doplňku přečíst pokyny, které obsahují, kdy doplněk užívat, jak často, jak dlouho před tréninkem či po něm a další důležité informace.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.