Jak vyřešit zpocené dlaně?

duben

11

2017

Jak vyřešit zpocené dlaně?

| 2017-04-11T17:18:53+00:0011. duben 2017 | #věda |

Jak vyřešit zpocené dlaně?

Zní Vám to povědomě: máte pohovor, sedíte v čekárně, větráte si ruce a stejně se bojíte zpocených dlaní. Už nemusíte! Vědci našli nový způsob, jak pomoci lidem kteří mají častý problém se zpocenými dlaněmi. Snad se nebojíte jehel, protože právě ty se používají. A jaký způsob se využívá? Jedná se o botox. Ten dobře pomáhá v boji proti obličejovým vráskám. Zároveň dokáže pomoci při nadměrném pocení.

Jak to funguje?

Na obličej botox minimalizuje kontrakce určitých svalů. Ty, které způsobují rychlé stárnutí. A zjistilo se, že právě některé neurotransmitery, které vyvolávají pohyby svalů, stoji také za signálem, abychom se začali potit. Dermatolog Marina Peredo začal jako první své klienty léčit tímto způsobem a zatím má mnoho pozitivních ohlasů. Lečí především lidi, kteří mají problém s nadměrným pocením v podpaží. Nejvíce zakázek má samozřejmě v létě. Po čase nebyl problém přejít na řešení zpocených dlaní.

Kolik to stojí?

Dlaň je relativně velká plocha a má hodně potních žláz. Běžně na tuto plochu padne asi 100 jednotek botoxu, které mohou stát i více než 25.000Kč. To v závislosti na tom, kde žijete. Dobrá zpráva? Je možné, že Vaše zdravotní pojištění může hradit tuto proceduru. To se totiž obvykle vztahuje na věci, které nejsou kosmetické. A nadměrné pocení dlaní přece s kosmetikou nemá nic společného. Podle dermatologů stačí asi 20 injekcí na jednu dlaň. Zaleží na tom, jak velká je. Dávají se v rozestupu 1 centimetr od sebe. Ale i tak je to hodně bodnutí jehlou.

Co je dobré vědět předem?

Asi Vás zajímá, zda taková aplikace bolí. Podle lidí, kteří to již podstoupili, tak podpaží bolestivé není, ale dlaně mají více nervových zakončení a tím pádem mohou být injekce docela nepříjemné. Je mnoho postupů, které Vám pomohou. Někdo znecitlivuje ruku ledem při pochodu, někdo nabízí lokální anestezii a někdo Vám dokonce nabídne drink, který Vám s bolestí pomůže. Vedlejší účinky jsou skoro minimální. Mohou se objevit pouze malé modřiny. Možná budete v rukou cítit tuhost nebo slabost. To vše je ovšem jenom krátkodobé. A jak dlouho vydrží Vaše dlaně suché? Podle dokumentů to vypadá, že výsledek trvá až 6 měsíců.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.