Co všechno mít v autě v případě nesnází?

únor

25

2017

Co všechno mít v autě v případě nesnází?

| 2017-02-25T17:36:22+00:0025. únor 2017 | #tipy |

Co všechno mít v autě v případě nesnází?

Je mnoho důležitých věcí, které je dobré vozit v autě pro případ, že byste se dostali do nějaké mimořádné situace. Zde je kompletní seznam. U některých věcí si možná řeknete, že je zbytečné vozit je s sebou. To platí ovšem v případě, že jezdíte maximálně 5 kilometrů za město. Pokud vyrážíte na dlouhé cesty mimo civilizaci, tak je dobré všechny tyto věci postupně shromáždit a vybavit s nimi svoje auto.

1.- Autoatlas nebo mapa

Samozřejmě, že je navigace skvělá věc. Ale představte si, že Vám vypadne signál, nebo přestane fungovat. V tom případě budete rádi za svůj autoatlas v zadní přihrádce.

2.- Sušenky, müsli, oříšky

Nikdy nevíte, kdy budete muset strávit dlouhý čas v autě. Můžete se ocitnout desítky kilometrů od civilizace a nejbližšího zdroje pomoci. Pár sušenek v autě Vám dodá energii na dlouhou procházku k nejbližší čerpací stanici.

3.- Nabíječka mobilního telefonu, externí baterie

Baterie v mobilním telefonu Vám obvykle dojde ve chvílích, kdy je nejvíc potřebujete. A až si budete muset přivolat pomoc v nouzové situaci, tak by se Vám mohla hodit.

4.- Nouzové kladivo

Vybírejte ideálně takové, které je 3v1. To má ocelové kladívko na rozbití bočního skla, nůž na rozříznutí pásů a malou svítilnu. Tato šikovná věc Vám může zachránit život v mnoha případech.

5.- Svítilna

Světlo se hodí v nespočet případech. Například při výměně náhradní pneumatiky, psaní důležitých poznámek mimo auto nebo na signalizaci ve tmě.

6.- Startovací kabely

Pokud omylem zapomenete puštěné autorádio nebo zapnutá světla, tak se Vám může stát, že až přijdete k autu, tak nenastartujete. Autobaterie bude totiž vybitá. Proto v autě mějte připravené startovací kabely, aby Vám mohl pomoci někdo s jiným vozem.

7.- Voda v láhvi

Vždy mějte v kufru alespoň jednu větší láhev s vodou. Především v létě a teplých měsících. Když uvíznete v zácpě na několik hodin, tak Vám určitě přijde vhod.

8.- Přikrývky

Přikrývky je dobré mít ve vozidle i mimo rámec mimořádných událostí. Budou se skvěle hodit například ve chvílích, kdy se svojí dívkou budete sedět dlouho do noci a povídat si.

9.- Skládací lopata

Taková lopata nezabere moc místa a skvěle ji využijete v zimně, když zapadnete. Odházíte sníh a můžete zase pokračovat v jízdě. V extrémních případech může posloužit i jako improvizovaná zbraň.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.