Vše co potřebujete vědět o polyamorii (mnoholásce)

prosinec

20

2016

Vše co potřebujete vědět o polyamorii (mnoholásce)

| 2016-12-20T10:19:44+00:0020. prosinec 2016 | #vztahy a sex |

Vše co potřebujete vědět o polyamorii (mnoholásce)

Polyamorie je označení životního stylu, při kterém člověk žije v několika milostných vztazích. Zde je souhrn všeho, co byste o tom měli vědět.

Historie polyamorie

Tento životní styl existuje už od starověku. Již v dobách Mezopotámie měli muži několik manželek. První dokumentace v mladé době byla přijata v roce 1848. Bylo v ní vysvětleno vše o polyamorii a měla za cíl prohloubit povědomí veřejnosti o tomto tématu. O několik desítek let byl tento trend zavržen. Až do 60. a 70. let 20. století, kdy byl tento styl znovuobjeven a praktikován. Nyní je veřejností spíše opět zavrhován a nenáviděn.

Kolik lidí žije v polyamorii

Pro výzkumné pracovníky je velmi obtížné zjistit alespoň přibližný počet lidí, kteří žijí v tomto stylu. Je však jasné, že výsledné číslo je v milionech po celém světě. Odhaduje se, že jenom ve Spojených státech je to přibližně 2,2 milionů lidí. Navíc nedávná studie zveřejnila výsledky, kde bylo zjištěno, že 1 z 5 lidí se alespoň jednou pokusil o nějaký tvar nebo formu polyamorie.

Milné představy o polyamorii

1.- Je to pouze záminka k promiskuitě? – Rozdíl mezi jedinci, kteří žijí v polyamorii a promiskuitními jedinci je velký rozdíl. Především v rovnoprávnosti a zvládání fyzické a duševní lásky. 2.- Je to stejné, jako bigamie? – Bigamie je určitá forma polyamorie. Je to však pouze jednostranná záležitost, která se netýká obou partnerů. 3.- Je to něco, co zažívají lidé na swingers? – Swingers je spíše taková dovolená, kdy se poté opět vrátíte zpátky ke svému partnerovi. Polyamorie je na delší dobu.

Výhody polyamorie

I přesto, že pro mnoho lidí je polyamorie velmi děsivá představa, tak může mít určité výhody. V podstatě se totiž úplně vytratí myšlenka podvádění. Tím nedojde k žádné zradě. Všechny potřeby jsou pokryty. Více lásky může mít i psychologické výhody. Díky polyamorii máte totiž takzvaně větší rodinu, kde najdete vždy pochopení. A zjistíte, že Vaše city mohou být silnější, než kdykoliv před tím.

Co zvážit před vstupem do polyamorie

Mnoho lidí nemusí tento životní styl psychicky zvládnout. Především ze začátku je velmi náročný. Proto je dobré s prvními kroky nezačínat sám, ale zeptat se na podrobnější informace a přečíst si co nejvíce publikací k tomuto tématu. Pokud máte monogamní vztah, který byste chtěli přesunout do polyamorie, tak si prvně oba dva zvažte, zde je na to Váš vztah připraven a ustojí to. Je to totiž především o obrovské důvěře.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.