Víte, jaký je skutečný důvod, proč máme sex?

duben

25

2017

Víte, jaký je skutečný důvod, proč máme sex?

| 2017-04-25T21:16:12+00:0025. duben 2017 | #vztahy a sex#zajímavosti#věda |

Víte, jaký je skutečný důvod, proč máme sex?

Důvod proč provozujeme sex se zdá být zcela jasný. Evoluční účely, množení, apod. Ovšem vědci věří, že našli opravdu skutečný důvod! Když se zamyslíte nad tím, proč lidé provozují sex, co Vás napadne? Určitě to stejné, jako všechny ostatní. Prostě kvůli dětem a evolučním účelům. Je totiž jasné, že když se narodí dítě, které je výsledkem pohlavního sexu, tak je mnohem zdravější. Vyšlo totiž z genetického profilu dvou lidí. Proto je samozřejmě mnohem silnější, než kdyby pocházelo pouze z materiálu od jednoho rodiče. Rozdělujeme dva druhy množení. Jednoduše sexuální a asexuální. O sexuální reprodukci určitě nic říkat nemusíme, protože to všichni znají. A ta asexuální je pravý opak. Reprodukce totiž probíhá bez vstupu druhého organismu. Tak to se množí například jednobuněčné bakterie, prostě se rozdělí na polovinu a vyprodukuje svoje „dítě“. Tento proces se jmenuje binární štěpení. Vědci věnovali pozornost více než 6000 vodním perloočkám. A všimli si, že tito malí vodní korýši se někdy reprodukují sexuálně a jindy asexuálně. Prostě, když mají náladu, tak se klonují. Vědci srovnávali jejich děti a samozřejmě zjistili, že potomstvo, které bylo sexuálně produkováno, bylo dvakrát více odolnější vůči nemocem, než asexuálně produkované potomstvo. V evoluční biologii je známá jedna z nejstarších otázek: Proč existuje sex, když je na něj potřeba vynaložit tolik času a energie?

Hmm … dobrá otázka.

K sexu totiž patří například paví ocas, mohutné paroží, komplikované tance a všechny další, velmi zajímavé a náročné sváděcí techniky. Ovšem proč, když je skoro jasné, že ženy se již za několik tisíc let mohly vyvinout k tomu, že by svoje potomky množily asexuálně? Proč ještě stále nejsme obklopeni klony, jako je to běžné u nižších tříd živočichů?

A odpověď je velmi jednoduchá.

Jak bylo výše zmíněno, jedná se hlavně o odolnější potomstvo. Sexuálně produkované děti jsou u všech živočichů mnohem odolnější vůči nemocem. A to ve všech případech. A právě neustálá potřeba vyhýbat se nemocem, může vysvětlovat, proč stále přetrvává v našem životě i přes všechny jeho náklady. Proto se my všichni zavazujeme k tomuto časově a fyzicky velmi náročnému úkolu, kterým je sex. A to především proto, aby naše děti byly stále zdravé a šťastné.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.