Věděli jste, že Vincent Vega z Pulp Fiction má filmového bratra? Tarantino chtěl o Vega Brothers dokonce natočit sólovku

duben

29

2020

Věděli jste, že Vincent Vega z Pulp Fiction má filmového bratra? Tarantino chtěl o Vega Brothers dokonce natočit sólovku

| 2020-04-29T23:52:51+00:0029. duben 2020 | #Film#pew pew |

Po úspěchu filmu Tenkrát v Hollywoodu se znalci Tarantinova díla zamysleli: Co bude onen poslední, desátý Tarantinův film? Jak je totiž známo, režisér Pulp Fiction a Kill Bill několikrát prohlásil, že po deseti filmech s režií končí. A my vám řekneme, který ten desátý nebude určitě. A proč je to věčná škoda.

Dokonce ani skalní Quentinovi fanoušci běžně nevědí, že Victor Vega, neboli pan Světlý z režisérovy řízné prvotiny Reservoir Dogs neboli Gaunerů, a Vincent Vega z Pulp Fiction, jsou ve skutečnosti bratři! A měli mít svůj samostatný gangsterský film.

Herec Michael Madsen, který hrál Victora Vegu v klasice Gauneři, z dnes už nepochopitelného roku 1992, nyní potvrdil, že na přípravách na Vega Brothers se v devadesátých letech skutečně začalo pracovat. 

Michael Madsen se objevil ve většině Tarantinových filmů, má dokonce cameo jako Sheriff Hackett ve fiktivním seriálu Bounty Law ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Když v roce 1994 přišla lavina se jménem Pulp Fiction, John Travolta zazářil v roli mafiána Vincenta Vegy, což byl pro herce úloha, která znamenala Travoltův comeback a prodloužil si díky ní kariéru. A stejně jako jeho filmový bratr Vic, byl Vincent ve filmu nemilosrdně zastřelen, pamatujete na scénu z toalety? Ale podle Tarantinových plánů se oba měli sejít v prequelu, což režisér tehdy s Travoltou i Madsenem často diskutoval.

"Měli jsme se jako zločinem protřelí bratři 'obchodně' přesunout do Amsterodamu," vzpomíná Madsen na Tarantinovy plány. "Film měl začít tím, jak jsme propuštění z vězení v různých státech. A pak jsme se měli setkat a založit klub v Amsterodamu." Což neuvěřitelně zapadá, protože v Pulp Fiction Vincent Vega říká, že se právě vrátil do Los Angeles z Amsterdamu.

Poznali byste Travoltu dnes?

Tarantino se ale věnoval jiným, původním projektům a uteklo příliš mnoho času na to, aby se dal ještě prequel natočit. Madsen a Travolta podstatně zestárli a o hraní jejich mladších verzí už nemůže být řeč, ani kdyby je digitálně žehlil tým, který už dělá Toma Cruise. To však neznamená, že se režisér myšlenky zcela vzdal. Podle Madsena se ještě před několika lety Tarantino vytasil s originální myšlenkou.

"Přišel s tím, že to budou dvě nové postavy, bratr Vica a bratr Vincenta, kteří se setkají po smrti svých sourozenců," vzpomíná Madsen se smíchem. "Bylo to docela překombinované, ale když o tom s vámi Quentin začal vážně diskutovat, zdálo se to najednou docela přirozené a chytli jste pro to zápal."

Travolta a Madsen se dokonce sešli před rokem v nepříliš úspěšném filmu ze závodního prostředí Trading Paint. A během natáčení se myšlenkou na film o bratrech Vegových často dobře bavili. "Měli jsme scénu, kde jsme na velké párty pořádané k odchodu do důchodu a John ke mě přijde a povídá: Myslel jsem, že jsi mrtvý. A já se na něj podíval a říkám: No, já myslel, že jsi mrtvý ty. A oba jsme se museli začít smát."

Madsen a Travolta během natáčení Trading Paint v roce 2017

Bratři Vegové razící si cestu mezi zločinci v Amsterodamu? Tarantinova evropská gangsterka? Škoda každé kapky krve, která zůstala neprolita! Jak už jsme říkali, věčná škoda.

 

Images by Miramax, LLC, Michael Ochs Archives

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.