Vatikán vydá vlastní chytrý náramek - eRůženec propojený s aplikací

říjen

18

2019

Vatikán vydá vlastní chytrý náramek - eRůženec propojený s aplikací

| 2019-10-18T03:44:39+00:0018. říjen 2019 | #trendy#gadget |

Vatikán doufá, že do katolické církve přiláká mladé lidi zavedením ubercoolového elektronického růžence eRosary, tedy nositelného zařízení připojeného k mobilní aplikaci, které se aktivuje znamením kříže. Šílené? Vlastně ani ne.

Tak Vatikán vydává oficiální trendy gadget. Inspirováni fitness náramky a chytrými hodinkami vyrobili zařízení, které lze nosit na ruce. Skládá z 10 po sobě následujících černých achátových a hematitových růžencových korálků, kterým dominuje chytrý křížek. Po aktivaci si může uživatel zvolit motlitbu, kterou vás provede. Na výběr budou mít mladí křesťané ze standardního růžence, kontemplativního růžence nebo tematického růžence, který bude aktualizován podle části roku. Přístroj ukazuje pokrok během každé modlitby a sleduje jak často se modlíte a zaznamenává každý dokončený růženec.

Podle Vatikánu je náramek součást celosvětové modlitební papežské sítě a je navržen jako výukový nástroj, co vás naučí modlit se růženec za světový mír. K náramku byla vyrobena i související aplikace, ta obsahuje personalizovaný náboženský obsah, ale díky datům z náramku také sleduje zdravotní funkce! Chcete si změřit, kolik kroků jste dnes ušli do kostela? Tak neváhejte, nyní je tento šperk v prodeji za 99 EUR.

Většina z nás nemyslí na Vatikán jako na technologického leadra, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti existuje spousta důkazů o tom, že když církev chce, umí držet prst na tepu doby. Populární papež František si založil svůj vlastní účet na Instagramu, sám Vatikán používá Telegram pro zasílání zpráv a radí díky němu katolíkům během postního období. Technologie hrály prim při zvěčnění neocenitelných uměleckých děl Vatikánu pro budoucí generace, například moderní technologií vybavení fotografové strávili 65 nocí fotografováním každého centimetru Sixtinské kaple, aby pomohli při budoucích restaurátorských pracích. Výsledkem bylo více než 270.000 statických fotografií. 

A teď se podržte, Vatikán dokonce spustil svou první aplikaci pro iPhone již v roce 2008, to byla vydána teprve první plná verze androidu s názvem Apple Pie. Těch pár aplikací co pro Android tehdy bylo se stahovalo ještě přes Android Market a vaše banka neměla pořádnou apku ještě příštích 8 let. 

Takže nezbývá než čekat, s jakou novinkou přijde Svatý stolec příště, využije snad ke zpovědi Oculus Rift, nebo si na 3D tiskárně vytisknete hostii? Každopádně to dokazuje, že když Vatikán chce, do budoucnosti mířit umí. V našich končinách ovšem mezitím polský arcibiskup Marek Jedraszewski označil LGBT za duhový mor a český kardinál Dominik Duka považuje LGBT hnutí za satanistickou agendu. Vítejte ve středověku.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.