Trend mezi muži: Pero pro plnější vousy doplní řídká místa

leden

23

2022

Trend mezi muži: Pero pro plnější vousy doplní řídká místa

| 2022-01-23T10:14:22+00:0023. leden 2022 | #barber#vousy#muži |

Správně narostlé vousy dokáží zcela změnit tvář a i nevýrazný obličej může s vousem vypadat sexy. Mnohým z nás ale vousy rostou nerovnoměrně bez ohledu na to, kolik olejů, krémů a modliteb vyzkoušíte, na tvář s rovnoměrným strništěm prostě nemáme genetické předpoklady. Tedy až do teď. 

Na pomoc lze zkusit nástroj, který se prodává už i u nás: Tužky na vousy. která nenápadně vyplní mezery. Stejně jako produkty na obočí známé od našich poloviček, i tužky na vousy dokáží prakticky během chvilky vytvořit iluzi plnějšího a propracovanějšího plnovousu.

Kromě vyplňování mezer a vytváření ostrých linií vousů může být tužka na vousy, někdy i u nás nazývaná beard filler, docela univerzální i pro jiné části obličeje a těla. Jeden z amerických výrobců tužek tvrdí, že téměř polovina jeho zákazníků tužku na vousy používá na linie vlasů i jiné oblasti, které už začínají řídnout.

Ti, kteří v hodinách výtvarné výchovy na základní škole nevynikali, se nemusí bát. Používání tužky na vousy zvládne prakticky každý. Odborník tvrdí, že nejlepší způsob jak tužku používat, je nejprve krátkými tahy vousy obkreslit a pak vyplnit světlá nebo nejednotná místa. Poté už stačí jen lehce přejet tahy přiloženým kartáčkem, nebo štětcem umístěným na druhé straně tužky a tahy rozetřít.

Ne všechna pera na vousy jsou stejná. Některá jsou suchá vosková a některá tekutá, rozhodně pro začátek zkuste pera na vousy na bázi vosku, často působí realističtěji, jejich povrch je jemnější a lépe se ovládají. Jsou také všestranné a snadno se mísí při použití na linii vlasů a řídnoucích místech na temeni hlavy.

A jak to bude když se zapotím? Důležité je také vědět, že i když jsou zmíněné voskové tužky voděodolné, snadno se smyjí mýdlem nebo jiným mycím prostředkem na obličej. Tekuté barvy naproti tomu mohou zabarvit pokožku a zůstat na ní o něco déle a nemusíte ji nanášet jako vosk každý den, ale může se při sportu rozmazat.

A jakou koupit barvu? Než se rozhodnete pro ideální barvu pera na vousy, je třeba vzít v úvahu dvě věci: vaši přirozenou barvu vlasů a délku vousů nebo vlasů (podle toho, kam tužku primárně aplikujete). U mužů s černými vlasy, kteří mají vousy nebo účes kratší než cca půl centimetru, může tmavě hnědá barva vypadat realističtěji. Pokud jsou však vaše vousy nebo vlasy delší než půl centimetru, pak budete určitě potřebovat černou barvu, aby byla skutečně vidět.

Ti, kteří mají blond, hnědou a zrzavou barvu vlasů, by měli mít při nákupu pro krátké vlasy a vzít rovnou o jeden odstín tmavší barvy, ale pro cokoli delšího by měli vyzkoušet pera, které odpovídají jejich barvě vlasů. 

Ceny za takovou tužku se na našem trhu pohybují od cca 200 do 500 korun.

 

Images by Pacinos Signature Line, Joseph Signature Line, CALI HNDSME

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.