TOP 7 nových pozdravů, které nahradí podání rukou v éře koronaviru

březen

12

2020

TOP 7 nových pozdravů, které nahradí podání rukou v éře koronaviru

| 2020-03-12T01:39:30+00:0012. březen 2020 | #trendy#KoronaJePičus |

Asi nikdo z nás neunikl zprávám o pandemii covidu-19 a informacím o tom, že se máme vyhnout osobnímu kontaktu a dodržovat vzájemnou vzdálenost kolem dvou metrů.

No jo, to se lehko řekne, ale jak se máme tedy bezpečně zdravit se svými kamarády a kolegy? Klasický potřes rukama ani vítězný high-five teď není a ještě dlouho nebude cool. Naštěstí jsme tu my, abychom za našeho superhvězdného ministra zdravotnictví zaskočili a dali vám praktický návod, jak vstoupit do nové éry pozdravů.

1. Nožní ťukec

Možná že vám zní potřásání si nohou jako praštěnost, ale to platí pouze pro amatérské provedení. Pokud váš nohec obohatíte o pár vychytávek, jako je oťukání bot z obou stran, nebo dvěma mezikroky vzad a vpřed, rozšíří se nová móda. Pokud prostřídáte nohy, říká se mu Wuhan shake.

Kdo by pak chtěl tuto techniku vymasterovat, může se inspirovat u hip-hopové dvojky z osmdesátých let Kid 'n Play a například zahákováním ohromit všechny kolem.

 

2. Wink And Point

Americký pozdrav s namířenými ukazováky a mrkutím, které doprovodíte vlastními zvukovými efekty, je v našem žebříčku hodně vysoko. Nelze jej používat dlouhodobě, protože se brzy přejí, ale ten váš vnitřní sympaťák chce ven a kdo jsme my, abychom o něj ochudili svět.

3. Loket-loket

Alternativa, která má bohatou tradici. Na počest dobře vykonaného díla se takto zdraví od nepaměti. Sériovou verzi tohoto pozdravu zvanou Elbump dokonce nedávno zvolili i americký admirál a šéf úřadu pro veřejné zdraví s guvernérem Connecticutu. Podle nových poznatků ale můžou být vaše obličeje až příliš blízko.

4. Usmát se a mávnout

Pozdrav, který se snažila prosadit mysofobička Lucy Liu v seriálu Joey a který dotáhli k dokonalosti tučňáci z Madagaskaru. Použijete s kamarádkou a všude tam, kde jste dřív používali pařížský polibek na každou tvář. Vhodný i u setkání, kde by pomrkávání nebo nožní ťukec byly příliš osobní.

5. Black Power

Prezident Obama si své spolupracovníky získal tím, že tradiční handshake nahradil spikleneckým fist bumpem, tedy pozdravem, kdy o sebe souhlasně ťuknou dvě zaťaté pěsti. To ale nyní padá, je tam kontakt a navíc proti mluví i malá vzdálenost zdravících se osob. 

Jak si tedy dát najevo, že jsme cool a na jedné lodi? Prostě trochu vykrademe Černé pantery. Zaťatá pěst mířící k nebi, kterou proslavili afroameričtí atleti na Olympiádě v Mexiku roku 1968, je to, co právě potřebujeme. A že jsme tady z většiny bílí? Na to už se nehraje. Když ho může používat prezidentský kandidát Bernie Sanders, můžete i vy.

6. Salut

Možná o trochu víc militaristické, než byste rádi, ale pořád jde o jedno z nejznámějších mezinárodních gest. Přicházím s odkrytým hledím, respekt. Rozhodně stojí za pokus, ale volte dobře, koho tak pozdravíte. Vaše manželka to pravděpodobně neocení.

7. Pokývnutí

Pohled do očí a kývnout. S lehkým úsměvem začnou pukat ledy a vznikat nepsané pakty. Jednoduché, osobní a účinné. A další důkaz toho, že někteří věděli co je cool o dekády dřív, než zbytek lidstva.

 
Images by Jessica Hill, NBCUniversal Media, LLC, John Minchillo/AP Photo, Bettmann Archive, American Broadcasting Company

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.