TOP 5 nejošklivějších psích plemen světa

duben

27

2023

TOP 5 nejošklivějších psích plemen světa

| 2023-04-27T07:09:38+00:0027. duben 2023 | #TOP 5#doggo |

Tak který je to podle vás?

Bedlington teriér

Ovčí ksicht. Šošolka jah Hurvínek, ovšem doplněná o roztomilou a hravou povahu. Bedlington teriéři se rodí s tmavou srstí, která postupně zesvětlá, ovšem pokud si poraní kůži, naroste mu v tom místě černá srst. Jsou velmi temperamentní a svou lásku projevují opravdu bez zábran. Ale jakmile vycítí napětí nebo hrozbu násilí, okamžitě se do toho vloží. Traduje se o nich rčení: Hlava ovčí, srdce lví.

Mexický naháč

Známý také pod jménem Xoloitzcuintli, zkráceně Xolo (šolo). Jako štěně je velmi roztomilé, ale později to není zrovna model. Přitom je to jedno z nejstarších psích plemen, jehož historie sahá až do dob aztécké říše. ale Toto plemeno je svému majiteli mimořádně oddané, vyžaduje dokonce tolik pozornosti, že pokud mu jí nedostane, klidně vám zdemoluje byt. Vhodné do horkého klimatu.

Čínský chocholatý pes

Jeden z nejošklivějších psů vůbec, pravidelně vyhrává soutěže o nejhnusnějšího psa. Nejznámější a nejošklivější forma tohoto psa je bez srsti, ovšem kromě několika chlupů na temeni hlavy, uších, tlapkách a na ocase. Ale existuje i plně osrstěná verze. Ať už je čínský chocholatý pes nahý, nebo s plnou srstí, je to ostražitý a láskyplný, hravý společník, kterému se daří i v bytě. Pohybují se velmi tiše. Tento nešťastně vyhlížející pes, který v lopatkách měří 9 až 13 centimetrů a váží jen 5 až 12 kilogramů, má na malého psa krátký život. Dožívá se přibližně 10 až 12 let.

Naháč čivava

Technicky se nejedná o plemeno, většinou jde o křížence, nebo o jedince který to má v genech. Ale stojí to za to. Už běžná čivava má výzor něčeho co se nepovedlo a často vyžaduje oblečky do zimy, u naháče je to pak v zimě čistě kabelkový psík.

Neapolský mastiff

Psáno také mastin, jde o starobylé italské plemeno psů známé svou obrovskou velikostí a silně zvrásněnou srstí. Jako každý Ital je věrný své rodině a nasraný na cizince. Vyžaduje výcvik, ale co se slintání a jeho záhybů v kůži týče, tam trenér nepomůže. Vlna slin, se kterou se musíte vypořádat, je ohromná, a pokud vidí něco, co je nutí slintat, je to jako zapnout kohoutek u hadice a v záhybech pak pěkně zatuchá.

 

 

Images by ivabalk from Pixabay, Pinterest, public licence

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.