TOP 5 hacků pro váš let. Jak na lepší letenky a jak na turbulence?

květen

11

2022

TOP 5 hacků pro váš let. Jak na lepší letenky a jak na turbulence?

| 2022-05-11T08:48:30+00:0011. květen 2022 | #tipy#léto |

Doba letních dovolených se blíží a zvlášte po covidové pauze se hodí několik tipů, jak si let na zasloužený odpočinek co nejvíce užít.

Na palubu

Jeden z největších strašáků, hlavně při přestupech, je že zmeškáte svůj let. Sledovat různé tabule odletů a příletů může být poměrně stresující, zvláště pokud si v jejich blízkosti není kam sednout. 

Takže místo toho, abyste neustále hledali kde svítí co nového, stačí si do svého chytrého telefomu stáhnout aplikaci Flightboard a budete mít přehled o všech změnách a mimořádnostech při příletech i odletech, aniž byste museli každých pár minut opouštět své místo.

Inkognito

Možná už jste slyšeli, že většina webových stránek pro rezervaci letenek sleduje vaše soubory cookie v prohlížeči a zaznamenává, kolikrát jste v minulosti hledali určitý let. A pokud vidí, že jste určitý let vyhledávali již dříve, mohou se jen pro vás ceny zvýšit jednoduše proto, že vědí, že si tuto cestu prostě musíte nutně rezervovat. Chcete-li se tedy ujistit, že neplatíte víc, než byste měli, vyhledávejte lety v anonymním okně, které nesleduje vaše soubory cookie. Případně lze smazat “kukiny” úplně. Nefunguje tak každý prodejce, ale za zkoušku to stojí.

Více místa a soukromí pro páry

A teď jeden poměrně riskantní tip, známý pod názvem “middle-seat-cheat”. Pokud cestujete ve dvojici a letadlo má řady po třech sedadlech, rezervujte si krajní místa, tedy místo u uličky a u okna, a to prostřední nechte volné. Je totiž velmi nepravděpodobné, že by si někdo vybral místo mezi dvěma lidmi, které nezná a sedadlo tak může zůstat volné! 

Lze to ovšem aplikovat jen na málo obsazené linkové lety, protože jinak pochopitelně existuje šance, že namísto soukromí (a hlavně spousty místa) budete řešit vetřelce. Pak se lze jen spolehnout na to, že vám rád sedadlo vymění za místo na kraji a vy budete sedět spolu.

Chcete místo, které už je obsazené?

Pokud chcete sedět u okénka, nebo máte naopak kvůli cestám na toaletu raději sedadlo do uličky a už je zablokované, je samozřejmě jediná možnost, a to koupit co je. Ale pak přejděte na stránku Expertflyer.com, najděte si svůj let a vytvořte si “seat alert”, tedy upozornění na sedadlo. Pokud někdo na vašem letu něco změní nebo zruší svůj let, web vás upozorní a vy si můžete vyměnit své místo za jeho! Takže pokud cestujete sami a nechcete během letu sedět uprostřed dvou cizích lidí, vyzkoušejte :)

Nesnášíte turbulence?

Jsou sice masochisti, co si třes letadla a propadání vzduchem užívají, ale ve většině z nás to budí obavy, že tentokrát už uřčitě jdeme k zemi. Ale lze se tomu vyhnout! Pokud máte možnost, rezervujte si brzký ranní let! Ranní lety bývají méně turbulentní, protože se ještě nestačil ohřát vzduch. Je to totiž horko, které způsobuje bouřky a vítr, a ty nakonec způsobují turbulence v letadlech. Pokud se tedy chcete turbulencím vyhnout, je nejlepší rezervovat si let brzy ráno.

Pokud si ale čas letu vybrat nelze, nezapomeňte si alespoň vybrat to správné sedadlo. Vyberte si místo nad křídlem letadla. Sice přijdete o kousek výhledu, ale právě nad křídlem je let nejstabilnější. Rozhodně se pak vždy vyhněte sezení v zadní části, protože na ocase turbulence pocítíte nejvíce.

Tak šťastný let!

 

Images by Chan, Torsten Dettlaff, Mishra, Lias Calisto and Anugrah Lohiya from pexels and Pixabay

 

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.