Vánoční banánovník a grilovačka na pláži - 3 WTF vánoční tradice ze světa

prosinec

23

2023

Vánoční banánovník a grilovačka na pláži - 3 WTF vánoční tradice ze světa

| 2023-12-23T07:18:28+00:0023. prosinec 2023 | #světáci#TOP 3#Xmas special |

Že v Japonsku mají štědrovečerní KFC a Němci věší na stromek okurku, to je stará vesta. Koukněte na tři origo tradice které neznáte a přidáváme i nějakou tu gastro zajímavost.

 

Indie - vánoční banánovník

V Indii se Vánoce pochopitelně neslaví, ale výjimkou je Bombaj a stát Goa a slaví se také v některých oblastech na východu země.

Jedličku v Indii zrovna v Bauhausu nekoupíte, takže lidé místo ní zdobí mangovníky nebo banánovníky a někdy k výzdobě svých domovů používají i jejich listy! Ulice také zdobí girlandy obřích papírových lampionů ve tvaru hvězd, které vytvářejí skutečně kouzelnou atmosféru. 

Vánoční mangovník

A typická vánoční sladkosti v Indii? Švestkový koláč! Indové si jako většina světa v tomto období potrpí na sladkosti. Připravují si také kulkuls (smažené sladké závitky), neureos (malé pečivo plněné sušeným ovocem a kokosem) a dodol (druh karamelu s kokosem a kešu).

 

Austrálie - grilovačka na pláži 

Vánoce v Austrálii jsou pochopitelně letním svátkem, takže zatímco my tu mrzneme a protápíme tisíce, australané si užívají na pláži. A s tím se pojí i sváteční menu.

Mnoho Australanů si 25. prosince dopřává jen studenou štědrovečerní večeři nebo grilování s mořskými plody. Je proto celkem obvyklé, že na Štědrý den ráno jsou rybí trhy přeplněné. Následující den, známý také jako Boxing Day, se místní obyvatelé sejdou s přáteli a vyrazí na pláž, aby si užili další sváteční grilování pod sluncem!

Zajímavé je, že si upravili texty vánočních koled tak, že zmínky o sněhu a studené zimě jsou nahrazeny australskými reáliemi a vtípky.

 

Filipíny - koledy už od září

Kdy začíná vánoční sezóna? Ve světě většinou na první advent, nebo 1. prosince. Ale na Filipínách vše začíná už 1. září! Od tohoto dne můžete v obchodech a v rádiu slyšet vánoční písně až do zblbnutí, vše končí až na svátky Noche Buena and Media Noche. Filipínci rádi slaví a využívají tento čas k setkávání s rodinami a přáteli, aby se podělili o dobré jídlo. Jednou z jejich vánočních tradic je vyvěšování parolů, hvězdnicovitých lampiónků z bambusu a barevného papíru, na ulicích. To symbolizuje hvězdu, která vedla mudrce.

Tradiční příprava Bibingky na stánku

Během vánočního období se na Filipínách obvykle ke snídani podává rýžový koláček se super jménem Bibingka. Tradičně se peče několik hodin v hliněném hrnci na dřevěném uhlí, ale dá se upéct v troubě.

 

 

Images by The STAR / Miguel de Guzman, Kokkai, gfunk 101

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.