Top 10 věcí, které musíte zkusit v Dubaji

září

29

2016

Top 10 věcí, které musíte zkusit v Dubaji

| 2016-09-29T17:33:39+00:0029. září 2016 | #cestování |

Top 10 věcí, které musíte zkusit v Dubaji

Dubaj je úžasné město, které můžete navštívit. Je tu mnoho věcí, které můžete vidět a také dělat. A nic se nevyrovná místním relaxacím u bazénu nebo na pláži. A když už zde budete, určitě musíte vyzkoušet těchto pár činností, na které budete mít nezapomenutelné vzpomínky.

1.- Let horkovzdušným balónem

Když si vyberete let v balónu, tak určitě někdy v odpoledních hodinách, abyste mohli vidět západ slunce z neobvyklého pohledu. Určitě to bude skvělý zážitek, když poletíte přes poušť, kde uvidíte kaňony a návětrné duny. Navíc písek mění krásné barvy podle slunce.

2.- Relaxační pauza

Ve chvíli, kdy přistanete s letadlem, tak si co nejrychleji sežeňte taxi a chvátejte do hotelu. Mnoho z nich totiž nabízí ve svých službách i učiněné lázně. Když budete ležet v jedné z vířivek, tak si budete určitě mlaskat blahem. A navíc si krásně odpočinete.

3.- Pouštní safari

Do pouště se můžete vydat pomocí různých způsobů. Ať už jako cestující v luxusním autě, nebo budete sami řídit vypůjčené luxusní auto nebo jednoduše budete sedět v obyčejném 4x4 autě. Při této projížďce totiž zažijete neopakovatelnou nádheru, která Vám bude poušť nabízet. Například můžete vidět stáda divokých velbloudů a gazel podél cest, kterými pojedete. A nebo zažít piknik v luxusním stanu uprostřed pouště.

4.- Ochutnávky vynikajícího jídla

Dubaji můžete ochutnat téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Do této země se totiž sjíždějí ty nejlepší kuchaři z celého světa, aby v místních luxusních restauracích ukazovaly svoje dovednosti. Ovšem krásné chuťové zážitky si můžete odvést i z obyčejného fast foodu na ulici. Ty v Dubaji patří k jedněm z nejlepších.

5.- Zahrát si golf

V Dubaji jsou jedny z nejkrásnějších golfových resortů na světě. Navíc na jejich návrzích se podíleli golfisté, kteří se stále aktivně věnují tomuto sportu. Hraní golfu Vám poskytne krásné scenérie na okolní přírodu.

6.- Plavit se

Ať už budete mít zájem o večerní plavbu, nebo jen prohlížení památek, jako jsou umělé ostrovy u pobřeží apod. Je plavba vzrušující možností, jak si to všechno prohlédnout. A mimochodem plavba po okolí je ideálním zakončením celé Vaší dovolené v Dubaji.

7.- Parašutismus

Pokud hledáte pohled na město ze zcela jiného úhlu, tak tato možnost je pro Vás jako stvořená. Z výšky 10.000 stop budete mít město jako na dlani. A většina poskytovatelů, kteří zde nabízejí seskoky padákem, jsou velmi milý. A dokonce můžete najít nějaký výhodný balíček, ve kterém budete mít seskok i s jídlem nebo nějakým výletem. Stačí jenom dobře hledat.

8.- Let vrtulníkem

Tohle je opravdu dech beroucí jízda. Let vrtulníkem nad městem může být opravdovou třešničkou z celého výletu. Navíc, když s sebou budete mít znalého průvodce, který Vám vše přehledně ukáže a vysvětlí.

9.- Vyhlídka z nejvyšší věže světa

Pokud se na vrtulník necítíte, tak Vám bude určitě stačit vyhlídka na město z této věže. Jmenuje se Burj Khalifa a je 829,8 metrů vysoká. Je zde hodně komerčních, hotelových a bytových prostor. Ve 148. patře je vyhlídková plošina, ze které budete mít krásnou ptačí perspektivu na celé město.

10.- Nakupování

Dubaj má jedny z nejlepších nákupních center na světě. Za prvé je jich zde opravdu hodně a za druhé nabízejí ty nejlepší kousky, které si jen dovedete představit. Není problém v nějakém místním obchodním centru strávit klidně celý den. Je zde centrum, které má v přízemí obří mořské akvárium, nebo třeba jiný obchoďák má uprostřed led na bruslení. Dubaj je známá i tím, že zde seženete nejlevnější ojeté luxusní auto. Takže pokud budete mít k dispozici lodní kontejner, který Vám převeze auto domu, je to nejlepší možné místo k nákupu ojetého Ferrari.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.