3 super známé osobnosti, o kterých nevíte že měly pseudonym

září

30

2022

3 super známé osobnosti, o kterých nevíte že měly pseudonym

| 2022-09-30T07:51:50+00:0030. září 2022 | #zajímavosti#ať neumřem blbí |

A začneme rovnou od největšího kokota.

Stalin

Putinův velký vzor, který má na svědomí zhruba 20 milonů životů, se ve skutečnosti jmenoval jako jasný kokot, a to Josif Vissarionovič Džugašvili, v gruzínském originále dokonce Ioseb Besarionis dze Džugašvili. Byl sovětským revolucionářem a diktátorem známým pod jménem Josif, někdy také Josef Stalin. Toto jméno, které bylo inspirováno ruským slovem pro ocel a mělo vyjadřovat sílu, začal poprvé používat po vydání jednoho ze svých známějších děl Marxismus a národní otázka, když předtím publikoval pod jinými pseudonymy jako Soselo a Koba. Ano, kokot jako ocel.


 Clinton s Václavem Havlem a Madeleine Albrightovou U Zlatého tygra v lednu 1994

Bill Clinton

Bill se ve skurečnosti jmenuje William, což se stalo známým v době jeho skandálu když se mu přezdívalo Slick Willy. Ale možná vás šokuje, že jeho skutečné příjmení je Blythe. Narodil se jako William Jefferson Blythe III, pojmenovaný po svém otci. Jeho matka se po manželově smrti znovu provdala a Clinton jako teenager přijal jméno svého nového nevlastního otce, přestože podle jeho vzpomínek se tento muž choval k rodině násilnicky. Takže Wilda Blythe.


John Wayne

Pravděpodobně nejvíce matoucí ze všech tří je hvězda stříbrného plátna John Wayne. Narodil se v roce 1907 jako Marion Robert Morrison, ale podle Waynea se jeho rodiče rozhodli, že se jim jméno Robert vlastně líbí natolik, že ho dali jejich dalšímu synovi, a Johna zpětně přejmenovali na Mariona Mitchella Morrisona, lahůdka. Žádný záznam o oficiální změně jména se nikdy nenašel, ale každopádně Marion Morrison asi lidem v Hollywoodu nezněl jako pravá westernová hvězda. Zpočátku Wayne vystupoval v menších rolích pod křestním jménem Duke, což bylo jméno jeho milovaného psa a Johnovi zůstalo jako přezdívka. Po svém velkém průlomu ho režisér Raul Walsh překřtil na Johna Wayna podle generála z revoluční války Anthonyho Wayna. Film si vedl dobře a jeho jméno se zapsalo do dějin kinematografie.


Images by TDC Youtube, John Dominis The LIFE Picture Collection/Shutterstock, Sergei Loznits/Current Time, U.S. Embassy Prague


Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.