Slábne vaše motivace ke cvičení? Rady, jak ji získat zpět!

prosinec

19

2017

Slábne vaše motivace ke cvičení? Rady, jak ji získat zpět!

| 2017-12-19T19:10:11+00:0019. prosinec 2017 | #lifestyle |

Slábne vaše motivace ke cvičení? Rady, jak ji získat zpět!

Nadšení a motivace ke cvičení málokdy vydrží věčně. I když se snažíte sebevíc, může jednou přijít pocit, že vám při cvičení něco chybí. Nezoufejte, stane se to většině sportovců i lidem, kteří si bez pohybu svůj život nedovedou představit. Tyto rady vám pomohou získat nadšení a motivaci zpět.
  1. Podívejte se na závody profesionálů
Většina z nás má ve sportovním světě nějaký vzor. Podívejte se znovu na triumf svého idolu, díky kterému jste se svým sportem začali. Ještě lepší je jít se podívat přímo na soutěžení osobně a zažít tu správnou atmosféru a třeba se vám poštěstí získat podpis nějaké sportovní hvězdy. To je velká dávka motivace, nemyslíte?
  1. Vyzvěte někoho na „souboj“
Výzva může být mezi vámi a kamarádem nebo rodinnými příslušníky, může být i vaše vlastní. Pořádají se i oficiální a finančně oceněné výzvy. Stačí si vybrat. Výzva je velmi motivační a hlavně, každá má vítěze, tak proč ne vás.
  1. Změňte trénink ve velkém
Rutinou se stane i ten nejlepší nejefektnější trénink sestavený profesionálem. Když si vaše tělo na rutinní fyzickou zátěž zvykne, trénink se stává neefektivním a někdy nudným. V tu chvíli přichází čas, kdy je potřeba trénink změnit a to výrazně. Změna typu tréninku, počtu sérií, opakování, změna techniky vám jistě dodá více chuti ke cvičení.
  1. Odpočiňte si
Vypněte na pár dní a dopřejte si trochu odpočinku. Je důležité umět odpočívat, protože naplno nemůžete jet věčně. Nezapomínejte také na fakt, že právě v době odpočinku svalstvo zesiluje a roste. Stačí kvalitní spánek, trocha volna a do posilovny půjdete zase plní energie a nadšení.
  1. Věnujte pozornost předtréninkové stravě
Na to, jaký bude váš trénink, má velký vliv jídlo a suplementace, které konzumujete před tréninkem. Správná předtréninková výživa vám poskytne psychickou i fyzickou sílu, kterou potřebujete k vytěžení maximálních zisků z tvrdého tréninku.
  1. Vyměňte posilovnu
Kolik různých posiloven, tolik různých kolektivů. Jestliže vás už vaše posilovna nudí, zkuste změnu. Potkáte nové lidi stejného zaměření, jiné vybavení a stroje. Když najdete místo, kde se budete cítit dobře, trénink půjde o mnoho lépe.
  1. Využijte služby trenéra
Najděte si zkušeného trenéra, který se vám bude věnovat. Trenér, který vás dokáže podpořit, poradit, motivovat a vést k vašim cílům je k nezaplacení. Je jasné, že si každý finančně nemůže dovolit osobního trenéra, ale i to jde vyřešit. Nové tréninkové postupy, rady a motivaci můžete čerpat na webech zkušených trenérů.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.