Skvělý nápad: Americký pivovar umístil na plechovky obrázky psů k adopci. Kampaň má úžasný ohlas

listopad

11

2019

Skvělý nápad: Americký pivovar umístil na plechovky obrázky psů k adopci. Kampaň má úžasný ohlas

| 2019-11-11T22:25:03+00:0011. listopad 2019 | #pivo#heartwarm |

Je nejlepším přítelem Čechů pes, nebo pivo? Patrně oba a podobně to vidí i ve Fargu v Severní Dakotě, kde by místní pivovar mohl vyučovat marketing.

Pivovar Fargo Brewing Company se spojil s místní organizací na záchranu zvířat 4 Luv of Dog a dostali se na titulní stránky řady médií. A přitom jenom oznámili, že si u nich můžete pořídit štěně. Na obalech svých plechovek v rámci tohoto projektu nahradili potisk obrázky psů určených k adopci. To vše s dalším infem a odkazem na stránku s podrobnostmi, které vám usnadnily výběr a případný příchod nového chlupatého přítele do své rodiny.

Nyx, Bizzy, Jensen, Hobie, Moby a Virginia. Některé z těchto chlupáčů už na stránkách útulku nenaleznete.

A stačilo tak málo, spojit vášeň pro pivo a pro čtyřnohé mazlíčky. Kampaň měla obrovský úspěch a značné pozornosti se jí dostalo i na sociálních sítích. Hned několik psů už má nové domovy.

Na plechovkách se objevili především psi, kteří v útulku strávili více času, než je běžný průměr. Jerad Ryan, dlouhodobý dobrovolník pracující ve 4 Luv of Dog, řekl: "Těžce umístitelní psi vždycky měli v mém srdci zvláštní místo. V útulku dobrovolničím už tři a půl roku a vždy jsem pravidelně trávil více času se psy, kteří tam byli dlouhodobě hlavně kvůli tomu, že nedokázali vycházet s ostatními psy. Mnoho našich pěstounských rodin navíc už vlastní jiného psa, což situaci ještě více komplikuje."

Ale dost rozplývání se, co pivo? I v Americe už je dost zkušených pivařů a ty by jen srdceryvný potisk k nákupu nepřesvědčil. Kvalitní obsah byl jedním ze základů úspěchu kampaně, plechovky totiž obsahovaly oceňovaný ležák Fargo Original, jenž si již dříve odnesl bronzovou medaili na Great American Beer Festivalu. A šlo o první medaili směřující do Severní Dakoty od roku 1998, což v podstatě znamená, že šlo o nejlepší pivo uvařené ve státě za posledních 20 let.

Pivovar uspořádal také akci, kde se limitovaná edice piv prodávala a kde byli přítomni někteří z vyobrazených pejsků, se kterými jste mohli strávit zkušební půlhodinku. Ohlas byl značný a pivovar od té doby přijímá nadšené reakce. Protnout svět pivařů a vášnivých pejskařů byl prostě skvělý nápad. Proč to ještě u nás, kde jsou pro to také ideální podmínky, ještě nikoho nenapadlo?

Fargo Brewing ale neusíná na vavřínech, plánuje, že do svých nových prostor zavede tetovací salon, holičství a řemeslnou pražírnu s kavárnou. Kdy se přidá některý český pivovar?

 

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.