Škoda Kodiaq – hlavní zajímavosti

duben

3

2017

Škoda Kodiaq – hlavní zajímavosti

| 2017-04-03T12:58:58+00:00 3. duben 2017 | #technika |

Škoda Kodiaq – hlavní zajímavosti

Jak řekla sama Škoda a.s., „Kodiaq - to je medvědí síla a sebevědomý design“. Hlavní zajímavosti o novém voze Škoda Kodiaq.

1.- Vychytávky, které udělají radost

Už předchozí vozy Škoda měly například, možnost otevření kufru, pomocí mávnutím nohy. Škrabku na led schovanou ve víčku nádrže, bezdrátové nabíjení mobilního telefonu, deštník schovaný ve dveřích, apod. Ovšem úplnou novinkou, kterou má pouze Kodiaq, je plastová ochrana hran dveří. Ta se automaticky vysune při otevření a chrání před poškrábáním laku vozu.

2.- Název Kodiaq

Určitě víte, že nový model automobilky Škoda, nese název po medvědovi, který žije v Aljašce. Toto jméno má označovat velikost, sílu a schopnosti v terénu, které má medvěd Kodiaq.

3.- Vyhřívaný volant

Vyhřívaný volant je dnes k vidění už ve spoustě aut. Bohužel automobilka Škoda a.s., ho zatím nezařadila do žádného svého vozu. Až doposud. Škoda Kodiq bude prvním vozem automobilky, který tento volant dostane. A to už hned v základní výbavě.

4.- Couvání s přívěsem

K dispozici je asistent pro couvání s přívěsem, který se jmenuje Tow Assist. Ten dokáže při pomalém couvání, převzít řízení vozu. Vy jen na displeji vyberete místo kam zacouvat a už se o nic nestaráte. Tento asistent dokáže při couvání také brzdit. Ovšem ve chvílích, kdy za sebou nemáte přívěs a asistent rozezná překážku.

5.- Prostor až pro 7 lidí

Škoda Kodiaq má ještě jednu přednost, kterou doposud žádné jiné vozy Škoda neměly. V příplatkové výbavě si můžete dokoupit 3. řadu sedadel a v klidu odvést až 7 lidí. Druhá řada sedadel je navíc posuvná o 180 mm. Jen těžko budete hledat prostornější SUV ve stejné kategorii.

6.- Největší kufr v historii

V pětisedadlové verzi má Kodiaq objem zavazadlového prostoru 720 litrů. A při sklopení zadních sedadel, se lze dostat na objem až 2065 litrů. Což z něj dělá největší kufr v historii vozů Škoda.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.