Samsung Galaxy S8 a S8plus - vše co potřebujete vědět

březen

30

2017

Samsung Galaxy S8 a S8plus - vše co potřebujete vědět

| 2017-03-30T17:20:56+00:0030. březen 2017 | #technika |

Samsung Galaxy S8 a S8plus - vše co potřebujete vědět

Společnost Samsung konečně odhalila dva nejnovější modely. Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+. Jsou opravdu tak skvělé? Galaxy S8 a Galaxy S8+ jsou dva stejné modely, které se liší pouze velikostí displeje. V budoucnu prý mají kompletně nahradit notebooky a to nejen svými funkcemi.

Displej

Samsung S8 dostal velikost displeje 5,8 palce a Samsung S8+ má obří 6,2 palcový displej. A přitom S8 je rozměrově ještě menší, než byl S7 Edge, který měl velikost displeje „jenom“ 5,5 palce. Je to především proto, že S8 a S8+ využily maximum místa pro uložení obrazovky. Samozřejmě nechybí senzor otisku prstu, který byl kvůli místu uložen na záda telefonu. Ten doplňují dvě skvělé funkce, kterými jsou skener oční duhovky Iris a rozpoznávání tváře. Uvidíme, jak si s těmito dvěma novými funkcemi poradí přední 12-megapixelový fotoaparát. S8 a S8+ mají také voděodolné tělo a bezdrátové nabíjení.

Design

Velký displej je nejen objemný, ale také elegantní. Kopíruje skoro celý obal telefonu, a proto je zde jenom minimum nevyužitého místa. Což vypadá skvěle. Dobře působí i zaoblené okraje displeje, které jsou aktivní i v nejkrajnějších bodech.

Bixby

Samsung odpověděl na Apple Siri. Bixby lze aktivovat buď hlasem, nebo aktivačním tlačítkem, které je zobrazeno na displeji telefonu. Zatímco Siri je schopná přeložit „jen“ 30 různých jazyků, tak Bixby může zvládnout 52 jazyků. To je něco, na co může být Samsung pyšný. Podle prvních reakcí na papíře se zdá, že má Bixby obrovský potenciál v průlomových funkcí pro mobilní telefony Samsung.

Baterie

V návaznosti na explodující S7 z minulého roku se Samsung rozhodl, že nebude tlačit na pilu. Proto jsou kapacity nových Samsung S8 a S8+ o něco nižší, než se očekávalo. S8 má baterii 3000mAh a S8+ má kapacitu 3500mAh, což je skoro stejně, jako měl S7. Samsung také tvrdí, že upravil chemii baterií, aby mohli fungovat déle a spolehlivěji.

Příslušenství

Samsung stále investuje do virtuální reality. A nový aktualizovaný headset Gear VR půjde skvěle propojit s novými modely. Ovšem nejvíce vzrušujícím doplňkem může být Samsung Connect. Ten se spojí s telefonem a vytvoří nejen chytrou, ale také zábavnou domácnost. Samsung Connect a Samsung Connect Plus jsou síťové směrovače, které umožňují uživatelům spojit se třeba s přehrávačem hudby, TV, a podobně. Navíc lze Bixby pokládat kontrolní otázky a hlasem ovládat osvětlení a termostaty.

Barvy a cena

Nyní běží ve spoustě obchodech předobjednávky obou modelů. Samsung S8 a S8+ bude pro první šťastné majitele k dispozici 21. dubna. To ovšem platí pouze pro předobjednávky. V normálním prodeji bude až o týden déle, 28. dubna. Telefony budou k dispozici v černé, šedé, stříbrné a zlaté barvě. Cena pro oba modely je 21.999Kč a 24.999Kč.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.