Jak rýsovat svaly, ale nepřehnat to

listopad

7

2017

Jak rýsovat svaly, ale nepřehnat to

| 2017-11-07T22:38:17+00:00 7. listopad 2017 | #lifestyle |

Jak rýsovat svaly, ale nepřehnat to

V dnešní době většina z nás chce vypadat dobře. Průměrný chlápek chce rozepnout košili, bez toho, aby se mu vyvalilo břicho přes kalhoty. Zároveň ale nechce vypadat jako kulturista s obrovskými svaly. A co si budeme nalhávat, ženy milují muže s širokými rameny, velkou hrudí a plochým břichem, ale všeho moc škodí. Jak to tedy udělat? Odborníci odpovídali vesměs stejně. Je potřeba věnovat pozornost stravě. Jedna univerzální pravda zní: „Když se chceme zbavit tuku, musíme mít nižší příjem kalorii, než výdej“ Každý má jiný výdej, někdo má fyzicky namáhavou práci, někdo sedavé zaměstnání, někdo cvičí a někdo ne. Je to různé a proto je potřeba stravu přizpůsobit. Zelenina (vitamíny, minerály) a voda by se měla stát základem vaší stravy, doporučuje se 1,5 vody na 50 kilogramů vaší tělesné hmotnosti. A bez tréninku to také nepůjde. Tady je pár rad, kterých se držte a budete mít postavu, po které toužíte.

Svůj trénink mixujte

Pokud trénujete stále stejným způsobem, vaše výsledky se přestanou měnit. Střídejte silový trénink s kardiovaskulárním a s tréninkem vysoko intenzivním intervalu (HIIT). Aby vaše tělo spalovalo kalorie i v době, kdy nejste v tělocvičně, začleňte do svého života i podprahové aktivity, jako je chůze.  Při dlouhé procházce si vaše tělo odpočine od vyčerpávajícího cvičení v posilovně, ale nepřestane spalovat kalorie.

Kruhový trénink

To je způsob cvičení, který donutí pracovat celé tělo a ne jen určitou skupinu svalů. Pohybujete se z jednoho cvičení k druhému. Například si vytvořte kolečko z dřepů, sedů-lehů, angličáků a dělejte 3-4 série po dobu 30 vteřin na jeden cvik.

Supersety

Technika cvičení, při které trénujete v jedné sadě jednu svalovou skupinu a v další sadě protikladnou skupinu svalů při zachování vysoké tepové frekvence.

Plyometrický trénink

Tento trénink vaše tělo nutí k rychlým a výbušným pohybům, a tím se rychle spalují tuky. K budování svalů používáme jen svoji vlastní hmotnost. Plyo cviky jsou angličáky, box skákání, skoky do roznožení, do boku, výpady.

Běh

Jestliže chcete spálit tuk, sprintujte, nebo běhejte z kopce. Pětikilometrový běh je spíše výše zmíněná podprahová aktivita. Sprintujte 10x100 metrů s odpočinkem 45-60 vteřin.

Kardiocvičení

Pokud chcete hubnout, potřebujete kardio cvičení, ale pokud k tomu chcete nabrat i nějaké svaly, nestačí to. Intenzivní kardio vám může přivozovat pocit hladu a to není dobře. Hodiny strávené na běžícím pásu, nebo jízda na kole vám dokonalou postavu nezaručí. Nezapomínej na trénink s odporem a závažím.

Vytvořeno s ❤ v systému XOXO - © 2024 Write.cz, s.r.o.